کنعانی مقدم در گفت وگو با اجاره: دولت باید از اقتصاد نفتی فاصله بگیرد

به گزارش اجاره، کارشناس مسایل سیاسی اظهار داشت: دولت باید از اقتصاد نفتی فاصله بگیرد و امکانات کشور و  منابع بانکها را به چرخه تولید اختصاص دهد، برای اینکه جهش تولید و مشارکت مردم، به عنوان نقطه هدف در اقتصاد است.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به تعیین شعار سال ۱۴۰۳ توسط مقام معظم رهبری، اظهار نمود: رهبر انقلاب در ادامه تاکید بر مسائل اقتصادی و معیشتی مردم در پیامی که برای سال جاری مطرح نمودند، مشکلات اقتصادی و تورم گرانی را از تلخی های سال قبل مطرح فرمودند.
وی اضافه کرد: قاعدتاً با نقشه راهی که رهبری انقلاب برای دولت در سال جدید تعیین کردند، ما باید به سمت جهش تولید که پارسال هم در مورد آن مطرح نمودند، حرکت نماییم برای اینکه آن چه که پارسال اتفاق افتاده است، کفایت لازم را ندارد و توقعات و مطالبات رهبر انقلاب را تأمین نکرده است.
فعال سیاسی اصولگرا اظهار نمود: راهکار حل این مشکل اینست که خود مردم به میدان بیایند. مشارکت مردم، یعنی اقتصاد مردمی و در اقتصاد مقاومتی هم که رهبری انقلاب سیاست های آنرا ابلاغ کردند، از مهم ترین بحث های آن اقتصاد مردمی و دانش بنیان مطرح بوده است.
دبیر سیاسی جبهه ایستادگی اذعان کرد: اگر در اقتصاد قرار باشد دولت رقیب مردم باشد، مردم وارد صحنه نشده و سرمایه گذاری لازم را انجام نمی دهند و در نتیجه مشکلات اقتصادی ادامه پیدا می کند.
وی افزود: دولتی که بودجه نفت، طلا و معادن را در اختیار دارد اگر در اقتصاد رقیب مردم باشد، با عنایت به انحصارهایی که در اختیار دارد، عملاً اقتصاد مردمی شکل نمی گیرد و ریسک سرمایه گذاری ها کاهش نمی یابد، پس امسال باید دولت موانع تولید را برطرف کند و بازارهای جهانی را برای کشور باز کند تا با جهش تولید، شاهد صادرات کشور باشیم.
کنعانی مقدم اظهار داشت: دولت باید با نظارت های صحیح و دادن مجوزهای مورد احتیاج به بخش تولید، امکان ورود حتی سرمایه های اندک مردم را فراهم آورد، تا تولید بتواند سوددهی لازم را داشته باشد.
وی تصریح کرد: دولت باید از اقتصاد دولتی و نفتی فاصله بگیرد و امکانات کشور و منابع بانکها را به چرخه تولید اختصاص دهد برای اینکه همه این ها نقشه راهی است که رهبری انقلاب مشخص کرده است تا به وسیله آن، جهش تولید و مشارکت مردم، بعنوان نقطه هدف در اقتصاد مردمی باشد.

منبع: