سازمان اداری و استخدامی کشور: کارمندان بعد از ساعت۱۳ دورکار می شوند

به گزارش اجاره، سازمان اداری و استخدامی کشور توضیحاتی درباره ی تغییر ساعت ادارات از فردا به ۶ بامداد تا ۱۳ ارائه و اعلام نمود: دستگاهها مابقی ساعات کار موظفی کارکنان خودرا بوسیله دورکاری جبران می کنند.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، سازمان اداری و استخدامی کشور درباره ی تغییر ساعت ادارات اعلام نمود: مطابق بخشنامه سال قبل این سازمان به شماره ۳۰۲۲۰ به تاریخ ۰۵/‏۰۴/‏۱۴۰۲‬ به دستگاه های اجرائی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی، ابلاغ گردیده بود که ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و…) از ساعت ۶ بامداد قرار داده و ساعت پایان را حداکثر تا ساعت ۱۳: ۰۰ قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را بوسیله دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.
این بخشنامه سال قبل در امتداد حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش ناترازی تولید و مصرف برق، با هدف آسایش شهروندان و عدم وقفه در خدمت رسانی، در اجرای بند ۴ اصلاحی تصویب نامه شماره ۲۴۳۱۸۷‏/ ت ۶۱۰۱۱ ه مورخ ۲۸/‏۱۲/‏۱۴۰۱‬ هیئت وزیران صادر شده بود و امسال نیز روال خدمت حضوری کارکنان یاد شده بر همین منوال است.
همچنین بخشنامه صادر شده تاکید دارد، تمامی دستگاه های سرمایشی از ساعت ۱۲ ظهر خاموش شود و به همین دلیل دستگاه های مشمول، تا ۱۵ شهریورماه مکلف هستند ضمن برنامه ریزی مناسب برای ادامه خدمت رسانی و حفظ رضایت مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خودرا حداکثر تا ساعت ۱۳: ۰۰ قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را بوسیله دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.
در این بخشنامه ساعت شروع به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهرهای محل خدمت، با انجام تمهیدات لازم بمنظور حفظ ادامه خدمت رسانی دستگاه، به مدت یک ساعت شناور تعیین شده است.
البته ناگفته نماند، رؤسای دستگاه های مشمول این بخشنامه می توانند به تشخیص خود، سایر مصادیق نظیر را در همین چهارچوب تدبیر کنند.

منبع: