ممنوعیت فعالیت انتخاباتی و استفاده از امکانات وزارت اقتصاد

اجاره: وزیر اقتصاد در بخشنامه ای به معاونت ها و سازمان های تابعه این وزارتخانه، همه کارکنان خودرا از هر گونه استفاده از سمت، عنوان و نیز امکانات این وزارتخانه در ساعات اداری ممنوع کرده است.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخشنامه ای به تمام معاونت ها و سازمان های تابعه این وزارتخانه ضمن تاکید بر کمک به برگزاری باشکوه انتخابات پیش رو، همه کارکنان خودرا از هر گونه استفاده از سمت، عنوان و نیز امکانات این وزارتخانه در ساعات اداری ممنوع کرده است.
در این بخشنامه آمده است: با گرامیداشت یاد و خاطره مجاهدت ها و کوشش های خستگی ناپذیر رییس جمهور خدوم و مردمی «شهید آیت الله رئیسی» و یاران شهیدش حالا که در سایه رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری (حفظه الله) کشور در آستانه انتخاب و آزمون مهم دیگری قرار گرفته است. مدیران و کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی در کنار آحاد جامعه برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات پیش رو همت مضاعفی مصروف خواهند داشت.
آنچه دشمن را در این مقطع تاریخی بیش از پیش مایوس و سرخورده می نماید انسجام ملی مردم ایران برای عبور از این مرحله تاریخی و به نمایش گذاشتن تصویر زیبایی از همدلی و وحدت پیش روی همه جهانیان است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی در این برهه ی حساس به مدد بهره مندی از ظرفیت انسانی متخصص انقلابی و متعهد خود دوشادوش همه ی ملت ایران بمنظور مشارکت حداکثری برای تحقق مردم سالاری دینی خواهد کوشید. در همین زمینه بمنظور حفظ امانت مسئولیت بر تمامی مدیران و کارکنان این وزارتخانه و سازمان ها و دستگاه های تابعه فرض است تا وفق قانون از انجام هرگونه فعالیت با تبلیغات انتخاباتی در ساعات اداری و هرگونه استفاده از جایگاه عنوان مقام با موقعیت اداری و سازمانی برای کارهای انتخاباتی اجتناب کنند.
همچنین استفاده کارکنان ستادهای انتخاباتی نامزدها و یا هر شخص دیگر از امکانات و اموال این وزارتخانه برای فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی ممنوع بوده و عدم رعایت قوانین و مقررات موضوعه شامل ماده (۶۸) قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و بندهای (۲۵) و (۳۰) ماده (۸) قانون رسیدگی به تخلفات اداری تحت عنوان تخلف اداری و اعمال مجرمانه تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
روشن است مراعات موارد فوق به مفهوم عدم پاسخگویی بموقع در مقابل طرح شبهات حول عملکرد اقتصادی دولت و وزارتخانه نخواهد بود.

منبع: