افزایش خط تولید یخچال فریزر ایرانی

اجاره: تولید ۱۱ کالای منتخب صنعتی و معدنی اعم از ماشین سواری، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی در انتها سال قبل نسبت به سال ۱۳۹۵ افزایش یافته که دلیل افزایش هر یک اعلام شده است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در سال قبل برخی کالاهای منتخب صنعتی با روند رو به رشد تولید مواجه گشتند که این اتفاق در مورد هر یک از آنها علت یا علل خاصی دارد.

بر اساس اطلاعاتی که از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته است، تولید سواری برپایه برنامه ریزی صورت گرفته در سال ۱۳۹۶ و افزایش نسبی کیفیت و تقاضا با رشد ۱۳.۹ درصدی روبرو شده است.

تولید ماشین لباسشویی و هم یخچال و فریزر به علت بهره برداری از دو خط تولید و فراهم شدن زمینه های حمایتی مناسب و سیاست راهبردی در مورد تولید داخلی به ترتیب با رشد ۵.۸ و ۱۰.۲ درصدی همراه شده اند.

علت افزایش تولید ۸.۷ درصدی سنگ آهن، تبدیل واحدهای سنگ آهن به واحدهای فرآوری برای تولید ارزش افزوده بیشتر و علت رشد ۰.۷ درصدی لاستیک خودرو افزایش تقاضا و افزایش تولید بخش خودرو اعلام شده است.

انواع کاغذ هم با عنایت به افزایش تولید کاغذ تیشو به میزان ۹.۵ درصد و همینطور افزایش تولید کاغذهای لاینر و فلوتینگ به میزان ۶۱ درصد و همینطور افتتاح و افزایش تولید یک شرکت، نهایتا سبب افزایش تولید ۳۱.۹ درصدی کل تولید شده است.

کارتن با افزایش ۲۵.۸ درصدی به علت افزایش سطح تقاضای مشتری در طول دوره و تخته فیبر و MDF هم به علت افزایش تقاضا در بازار جایگزینی محصول MDF به جای نئوپان روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته اند.

رشد ۱۶.۱ درصدی تولید سموم دفع آفات نباتی به علت افزایش تقاضا در بخش کشاورزی، رشد ۳.۳ درصدی روغن موتور و صنعتی تصفیه اول به علت افزایش تقاضا به نسبت افزایش تولید خودرو و رشد ۲۴.۴ درصدی تولید دوده به علت کاهش واردات دوده و رویکرد صادراتی برخی شرکت ها از دیگر عوامل رشد تولید محصولات مورد اشاره است.

گفتنی است، در انتها سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ به ترتیب ۹ کالای مختلف صنعتی و معدنی با کاهش تولید و ۱۱ کالای منتخب صنعتی و معدنی با افزایش تولید مواجه گشتند که بنابر اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت هر یک از این دو مساله به دلایل مختلفی رخ داده است.