با حضور معاون وزیر صنعت سومین نمایشگاه خودروی تهران راه اندازی شد

به گزارش اجاره مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین المللی خودروی تهران با هدف معرفی توانمندی ها و راهبردهای داخلی سازی قطعات با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل شهر آفتاب برگزار گردید.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، این نمایشگاه که امروز مراسم افتتاحیه آن برگزار گردید از فردا سه شنبه ۱۸ تا ۲۱ دی ماه از ساعت ۱۰ بامداد تا ۱۸ برای بازدید عموم آزاد است.

این دوره از نمایشگاه بین المللی خودروی تهران با حضور خودروسازان داخلی همچون گروه صنعتی ایران خودرو، گروه خودروسازی سایپا و چند شرکت مونتاژکننده خودرو در سالن A۴ و A۵ نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب شروع به کار کرد.

همچنین طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ خودروسازان با هدف نمایش میزان عمق ساخت داخل و ارائه راهکارهای کاهش ارز برای قطعات و ارائه برنامه های کلان در این نمایشگاه حضور فعال دارند.

در این نمایشگاه قطعاتی که به همت متخصصان داخلی طراحی و تولید شده در معرض نمایش عموم قرار می گیرد و قطعات تولید شده با فناوری های پیشرفته که نیازمند داخلی سازی هستند هم معرفی می گردد تا ظرفیتهای موجود در کشور جهت طراحی و تولید آنها شناسایی شود.

همچنین فرآیند تکمیل چرخه کامل تکنولوژی سیستم ها و مجموعه های خودرو به صورت مجازی در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

خودروسازان داخلی در فراخوانی قطعاتی که هنوز ساخت داخل نشده است را به معرض نمایش گذاشتند تا قطعه سازان داخلی که توان تولید این قطعات را دارند برای ساخت آن اقدام نمایند.

همچنین میثاق نامه ای با عنوان جهاد خودکفایی در این نمایشگاه امضاء شد که در آن وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه سازان عهد بستند تا تمام تلاش خویش را برای تولید قطعات پیشرفته به کار گیرند.