دادستان کل کشور: در دوره جنگ، اغلب مردم مشکلات را خودشان حل می کردند

اجاره: دادستان کل کشور اظهار داشت: در دوره جنگ تحمیلی اغلب مردم مشکلاتی که جنگ برای آنها پدید آورده بود را خودشان حل می کردند، پس باید همان شاخص هایی که در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می دادیم، در جنگ اقتصادی باز لحاظ نمائیم.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، حجت الاسلام منتظری شامگاه چهارشنبه با حضور در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار، اظهار نمود: امروز در یک جنگ جدی اقتصادی هستیم و دشمنان کشورمان به صراحت به این مساله اذعان کرده اند.
ایشان سپس با یادآوری تجربه دوران دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی، همه اقشار، گروه ها و اصناف، بسیج شدند که جنگ را به پیروزی برسانند و نگذارند دشمنی که شرق و غرب از آن حمایت می کرد، پیروز شود.
دادستان کل کشور اضافه کرد: در آن دوره، اغلب مردم مشکلاتی که جنگ برای آنها پدید آورده بود را خودشان حل می کردند، پس باید همان شاخص هایی که در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می دادیم، در جنگ اقتصادی باز لحاظ نمائیم و امروز وحدت میان بخش های مختلف در جنگ اقتصادی لازم است.
وی با اشاره به تدبیر رهبری در تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از این شورا بعنوان مهم ترین و کارسازترین ابزار در جنگ اقتصادی یاد کرد.
منتظری اظهار داشت: برای پیروزی؛ وحدت، داشتن ابزار لازم و بکارگیری نیرو های مردمی نیاز است؛ اما متأسفانه در این شرایط شاهدیم که عده ای به دنبال این هستند که از این نمد برای خود کلاهی بدوزند که سبب تأسف است.
دادستان کل کشور اضافه کرد: عده ای ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت و به تعهدات خود عمل نکردند، پس در این شرایط این اقدام خیانت و ضربه زدن به اعتبار و حیثیت کشور است.
وی با اشاره به اینکه باید یک تعامل، همکاری و هم افزایی بین بخش خصوصی و دولتی وجود داشته باشد، اشاره کرد: دستگاه قضائی عزم خودرا برای برخورد با فساد و مفسد جزم کرده است.
دادستان کل کشور اشاره کرد: درباب فسادهایی که در بخش خصوصی وجود دارد، خود بخش خصوصی باید به میدان آید و مبارزه کند، بدین سبب انتظارم بعنوان دادستان کل کشور این است که بخش خصوصی اگر در این زمینه اطلاعاتی دارند به بنده منتقل کنند و برمبنای وظیفه ای که داریم سوژه را دنبال می نماییم و دادستان های ما امروز در سراسر کشور موظف می باشند، این رصد را انجام دهند.
منتظری اظهار داشت: یکی از مهم ترین ابزار ها برای موفقیت در مبارزه با فساد، همکاری بخش خصوصی و نمایش اطلاعات است.
وی با اشاره به حمایت دستگاه قضائی از بخش خصوصی، اشاره کرد: در دستگاه قضائی عزممان را برای پشتیبانی از بخش خصوصی جزم کرده و ریاست قوه قضائیه هم در این زمینه موکدا تاکید کرده اند و در بخش های مدیریت عالی دستگاه قضائی هم تصمیم داریم در حوزه فعالیت اقتصادی آنچه که در توانمان است و مرتبط به ما می شود به کمک بخش اقتصادی و خصوصی بیاییم.
دادستان کل کشور اشاره کرد: هم ریاست قوه قضائیه دستور داده اند و هم بنده به دادستان های سراسر کشور بخشنامه ابلاغ کرده ام که اجازه داده نشود به هیچ وجه مراکز تولیدی و کارخانه ای بخاطر معوقات بانکی و مشکلات مالی تعطیل گردد.
منتظری اضافه کرد: یکی از لطمه های جدی به اقتصاد این است که اجازه دهیم کالایی که می توانیم در کشور تولید نماییم، با ارز دولتی وارد شود.
وی تصریح کرد: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد کشورمان است و می خواهد وضعیت اقتصادی را با چالش جدی مواجه کند و تولید را پایین بیاورد.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم در مسائل اقتصادی مبارزه با قاچاق کالا است بر ضرورت هم افزایی و همکاری بخش خصوصی و دولتی در این زمینه اصرار کرد.
وی اشاره کرد: اظهار داشت: مقام معظم رهبری از چند سال پیش مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح نمودند و از سویی ظرفیت های بسیار گسترده ای از لحاظ انسانی، علمی، جغرافیایی، ژئوپولیتیک و از جهات مختلف داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.
دادستان کل کشور اظهار داشت: باید دِین خودرا به مردم عزیز ادا نماییم و بخشی از مشکلاتی که دشمن به ما تحمیل می کند را اگر نمی توانیم به صفر برسانیم، کاهش دهیم.
فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در نشست مشترک با دادستان کل کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز و دیگر مدیران قضائی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشکلات و مسائل تجاری و اقتصادی این منطقه پرداختند.