نظرسنجی کیتکونیوز نشان داد بازار جهانی منتظر درخشش دوباره طلا در هفته جاری

اجاره: در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به روند افزایشی طلا ابراز خوش بینی کرده و کاهش هفتگی این فلز ثمین را یک تصحیح قیمت قلمداد کردند.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۱ نفر یا معادل ۷۳ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر یا ۱۳ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و به همین تعداد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

از میان ۴۶۷ نفری که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۲۵۹ نفر یا ۵۵ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۲۹ نفر یا ۲۸ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش بینی کردند. ۷۹ نفر یا ۱۷ درصدی باز نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته حدود دو سوم از کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا ابراز خوش بینی کرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۴.۳۰ دلار یا ۰.۳ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۳۱۸.۵۰ دلار بسته شد اما برای کل هفته ۰.۳ درصد کاهش ثبت نمود.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد در شرکت SIA Wealth Management به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوشبین مانده و به کیتکونیوز اظهار داشت: بنظر می رسد تصحیح قیمت اخیر به اختتام رسیده و طلا با موفقیت حمایت در سطح ۱۳۰۵ دلار را امتحان کرده است. با احتمال تعطیلی دوباره دولت آمریکا، بن بست مذاکرات بریگزیت و ابهامات پیرامون مذاکرات تجاری آمریکا و چین، مسائل زیادی وجود دارد که به نوسانات دامن زده و دارایی های مطمئنی مانند طلا را برای سرمایه گذاران جذاب نگه می دارد.

کوین گریدی، رئیس شرکت ” فونیکس فیوچرز” اظهار نمود: تا زمانیکه طلا بالای سطح ۱۳۰۵ دلار بماند، انتظار دارد قیمت این فلز افزایش پیدا کند.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر بازار در شرکت ” پرایس فیوچرز” با عنایت به بهبود قیمت طلا در اواخر هفته گذشته، پیش بینی نمود قیمت طلا با وجود قوی ماندن ارزش دلار آمریکا، افزایش پیدا کند و ادامه اختلافات تجاری آمریکا و چین امکان دارد خرید طلا بعنوان دارایی مطمئن را تقویت کند.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد ” کیتکو” باز اظهار نمود روند طلا صعودی مانده و تصحیح قیمت کاهشی این فلز احتمالاً به اختتام رسیده است.

اما داروین نیوسام، تحلیلگر فنی مستقل با اشاره به الگوهای فنی، کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی نمود و اظهار داشت: شاخص دلار آمریکا هفته گذشته به بالاترین حد در چهار هفته اخیر صعود کرد که به معنای فشارهای کاهشی بیشتر روی قیمت طلا است.