روند افزایش قیمت طلا از سرگرفته شد

اجاره: قیمت طلا بعد از اینکه روز گذشته به بالاترین حد در یک هفته اخیر سقوط کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین که تقاضا برای خرید این فلز باارزش را بالا برد، افزایش یافت.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۳.۰۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه تا مرز ۱۳۱۹.۳۵ دلار عقب نشینی کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۴ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۳۳۶.۶۰ دلار رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز اظهار نمود: بازار در معاملات روز جاری بسیار محتاط شده و ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران ضعیف شده است، بدین سبب اندکی تقاضا برای خرید طلا مشاهده می شود.

بازارهای سهام آسیا نیز در مواجه با تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین در دور جدید جنگ لفظی میان دو کشور شروع محتاطانه ای داشتند.

رئیس جمهور آمریکا از به کارگیری تعرفه ها در امتداد استراتژی تجاری خود دفاع کرد، در صورتیکه چین قول داد اگر واشنگتن به تشدید تنش های تجاری اصرار کند واکنش سختی نشان خواهد داد.

آلفانسو اسپارازا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: طلا همچنان خریدار دارد، برای اینکه اختلاف میان آمریکا و چین حل نشده است. اگر رهبران دو کشور در نشست سران گروه ۲۰ دیدار نکند این فلز باارزش افزایش قیمت پیدا خواهد کرد، برای اینکه سرمایه گذاران به دنبال دارایی های مطمئن خواهند بود.

در این بین سیاست گذاران بانک مرکزی آمریکا مقرر است روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن دیدار کنند. این دیدار در حالی برگزار می گردد که تنش های تجاری فزاینده رشد اقتصادی آمریکا را آهسته کرده و موجب افت شدید اشتغالزایی این کشور در ماه گذشته شد و سبب شد بازارها احتمال دهند نرخ های بهره تا آخر سال ۲۰۱۹ حداقل دو دور کاسته می شود.

طلا از کاهش نرخ های بهره آمریکا سود خواهد برد، برای اینکه نرخ های بهره کمتر جذابیت سرمایه گذاری در این فلز باارزش که سوددهی ندارد را تقویت می کند.

بر اساس گزارش رویترز، طلا هفته گذشته بزرگترین رشد هفتگی در سال ۲۰۱۹ را رقم زد و تا مرز ۱۳۴۸.۰۸ دلار پیشروی کرد که بالاترین قیمت در ۱۴ ماه اخیر بود، با این وجود توافق میان آمریکا و مکزیک برای اجتناب از جنگ تجاری موجب شد این فلز درخشش خودرا از دست دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۱۴.۸۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۸۱۳.۶۵ دلار ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری، با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۳۹۵.۱۰ دلار رسید.

منبع: