۱۴ خودروی برقی پر فروش در آلمان

به گزارش اجاره اخیرا لیستی از ۱۴ خودروی الکتریکی پرفروش در آلمان انتشار یافته است که نشان داده است در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی خودروسازان تسلاموتورز، رنو و بی. ام. و توانسته اند بیشترین میزان فروش را به خود اختصاص دهند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش تولید خودرو های برقی و الکتریکی، به نظر می آید که محبوبیت وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست در کشورهای اروپایی در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار بیش تر است.
این روزها که بازار خودرو های برقی و الکتریکی بسیار داغ شده است، خیلی از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند. افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاک، سبب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
طبق گزارش وب سایت best selling cars، خیلی از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند. افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاک، سبب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
از آنجاکه آلمان که یکی از بزرگترین و مهم ترین کشورهای اروپایی به حساب می آید و میزبان شرکت های خودروسازی بزرگی همچون دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز)، بی. ام. و، فولکس واگن و آئودی است، بازار خودروی بسیار پرارزش و پراهمیتی در جهان دارد و خیلی از خودروسازان موفقیت در بازار این کشور را به منزله موفقیت در کل اروپا تلقی می کنند.
آمارهای انتشار یافته نشان داده است که در سال های اخیر به ویژه از سال ۲۰۱۷ به بعد، میزان محبوبیت و استقبال شهروندان اروپایی از خودرو های برقی و الکتریکی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است بگونه ای که در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، مجموع و تعداد کل خودرو های الکتریکی فروخته شده در آلمان، ۲۵ هزار و ۲۹۹ دستگاه گزارش و اعلام شده است.
۱. تسلا
۲. رنو
۳. بی. ام. و
۴. اسمارت
۵. فولکس واگن
۶. هیوندای
۷. آئودی
۸. نیسان
۹. کیا
۱۰. جگوار
۱۱. مرسدس
۱۲. پورشه
۱۳. پژو
۱۴. سیتروئن

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند همچون پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.
از آنجاکه خودرو های برقی و الکتریکی اخیرا وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار نیستند، اما به علت آنکه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی کنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند پیدا کرده اند.