حسینی: مجلس طرح های کمیسیون اقتصادی را در اولویت قرار دهد

اجاره: یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: امیدوارم مجلس در سال پایانی خود طرح ها و لوایح اقتصادی را مثل طرح جامع بانکداری، لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دیگر طرح ها را که بیشتر از سه سال است، در کمیسیون اقتصادی بررسی شده اند در اولویت کار قرار دهد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، سیدحسن حسینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، اظهار داشت: سپاه سرافزار ما مقتدرانه عمل می کند و بتازگی با سرنگون کردن پهپاد آمریکایی و نفتکش انگلیسی اقتدار خودرا به رخ دشمنان کشیده است. سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات، با دستگیری ۱۷ جاسوس نشان دادند که تجاوز به امنیت ایران دست نیافتنی است. سازمان انرژی اتمی نیز با اجرای گام های اول و دوم برجام پاسخی به بدعهدی آمریکا و اروپا داده است. محور مقاومت در منطقه، عزم جدی خودرا برای رویارویی با محور شرارت جزم نموده و این دفعه تمامی منافع آمریکا و اذنابش را هدف قرار داده است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به راهبردهای تاریخی ۴۰ سال اخیر اظهار داشت: در گذشته هر زمانی که از دشمنان دل بریدیم و اتکا به ذات اقدس الهی کردیم، در دفاع از اسلام و مظلومین عالم ایستادگی کردیم و با همین ایستادگی روی پای خود چشم به ظرفیت های درون کشور دوختیم، به مردم اعتماد کردیم و خداوند ما را پیروز کرد.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به بیانات اقتصادی مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری مسئله اصلی کشور را اقتصاد می داند و بر این باورند که اقتصاد در مسائل فرهنگی و امنیتی تاثیر گذارد. اگر نجات کشور در اصلاح امور اقتصادی می باشد، برای اصلاح امور اقتصادی باید ساختارهای اقتصادی متحول شود. مردم انتظار دارند که نظام ناکارآمد و ربوی بانک ها اصلاح گردد. نظام مالیاتی که تولیدکننده را هدف قرار گرفته، کارآمد شود. فضای کسب و کار بهبود یافته، ارزش پول ملی حفظ شود و ساختار بودجه و اقتصاد کشور از نفت جدا شود. همین طور دخالت دولت در اقتصاد باید به هدایت و نظارت او مبدل گردد.
حسینی اضافه کرد: جنگ اقتصادی و لزوم اقتصاد مقاومتی باید به باور دولتمردان تبدیل گردد تا با ایجاد سامانه شفافیت دستان مفسدین اقتصادی که با اتصال به مراکز قدرت در نظام اقتصادی بی نظمی می کنند، قطع شود. این مهم نیاز به شکستن ساختارهای معیوب اقتصادی توسط مجلس و دستگاه قضا و عزم و اراده جدی دولتمردان در اجرای قانون دارد.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح های مورد بررسی در کمیسیون اقتصادی اظهار نمود: امیدوارم مجلس فعلی در سال پایانی خود طرح ها و لوایح اقتصادی همچون طرح جامع بانکداری، لایحه اصلاح قانون مالیات و ارزش افزوده، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صندوق های مکانیزه فروش و دیگر طرح ها را که بیشتر از سه سال در کمیسیون اقتصادی بررسی شده، در اولویت کار خود قرار دهد.
وی نسخه شفابخش کشور را نگاه انقلابی و مدبرانه دانست و اشاره کرد: نگاه انقلابی و مدیریت هوشمندانه، حکیمانه و جهادی، کارگزاران نظام را به امر مطلوب سوق می دهد و شامل اعتقاد عملی، راهبرد مقاومت و ایستادگی خواهد بود. این روزها شاهدیم آمریکا در قبال مشکلات اقتصادی که برای کشورمان به وجود آورده، در رسانه های تبلیغاتی خود برای ملت ما اظهار تاسف می کند. مردم ما هوشیار هستند و تاب آوری آنها در مقابل دسیسه دشمنان بالا رفته است.
نماینده مردم شاهرود و میامی درانتها نطق خود، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اظهار نمود: چندین سال متوالی است که محصولات کشاورزان ما گرفتار سرمازدگی شده است. نه تنها اعتباری به آنها پرداخت نشده، بلکه بخشودگی جرایم بانکی نیز از آنها سلب شده است امیدوارم حذف سود مرکب جرایم بانکی از طرف مجلس مرهمی بر آلام آنها باشد.

منبع: