معاون وزیر صنعت خبر داد: عضویت ۸۰۰ بنگاه صنعتی در طرح توانمندسازی تولید و اشتغال

اجاره: معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت از عضویت ۸۰۰ بنگاه صنعتی، معدنی و تجاری در سامانه طرح تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) آگاهی داد.
به گزارش اجاره به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان با بیان این خبر اضافه کرد: تابحال در سامانه طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) که یکی از طرح های زیربنایی وزارت صنعت در سال ۹۸ است، بیشتر از ۷۵۰ پروژه تعریف شده است.
وی افزود: سال ۹۸ طرح تاپ به صورت پایلوت انجام می شود و بر طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۹، این طرح به صورت ملی اجرا می شود.
قبادیان توضیح داد: طرح توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار شامل عرضه و تقاضا است که بخش عرضه را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح می سازند.
او با اشاره به سرباز تاپ اظهار داشت: بخش اختصاص داده شده به سرباز تاپ ها اندک است و شاید ۳ تا ۵ درصد را به خود اختصاص داده باشد که پنجره های آن در حال باز شدن است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت افزود: بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری مسائل خودرا در این سامانه مطرح نمودند و ثبت نام آنها هنوز ادامه دارد و در کنار آن پنجره های مربوط به استاد تاپ و سرباز تاپ باز شده است و علاقه مندان می توانند بوسیله جستجوی تخصصی باخبر شوند که صنعت، معدن و تجارت چه نیازهای علمی، فناورانه دارد.
او افزود: تا هر کسی در امتداد تخصص خود مسائل خودرا بعنوان طرح های تحقیقاتی اساتید و مسائلی که در امتداد حل نیازهای فناورانه است، بعنوان پایان نامه و رساله توسط دانشجویان ارشد و دکترا انتخاب و تبیین شود و به صورت پروپازل یا طرح تحقیقی درآید.
قبادیان اضافه کرد: فرق این طرح با طرح های قبلی این است که پایان نامه ها و رساله ها سه خاصیت خاص خواهند داشت که تاکنون نداشته اند و آن مساله محور، ماموریت گرا و هدفمند بودن آنها است.

منبع: