وعده حمایت نامحدود از صادرات غیرنفتی

اجاره: مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران اظهار داشت: هم اکنون که صادرات نفت با محدودیت هایی روبرو شده از صادرکنندگان محصولات غیرنفتی حمایت می نماییم.
محمدجعفر مزده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در شرایط کنونی صادرات محصولات غیرنفتی از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ بطوریکه صادرات هم از حیث ارزآوری و هم رونق تولید و اشتغال جایگاه ویژه ای یافته است.
وی اشاره کرد: بانک توسعه صادرات ایران آمادگی دارد تا برای کلیه صادرکنندگان تامین منابع مالی را انجام دهد تا با این منابع مالی که در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد آنها بتوانند صادرات خودرا به شکل گسترده و متنوع انجام دهند.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران اضافه کرد: ما در هر استان یک شعبه بانک توسعه صادرات داریم که صادرکنندگان می توانند با مراجعه به شعب این بانک اطلاعات کافی و شرایط دریافت تسهیلات را انجام داده و در این مقطع تاریخی با استفاده از منابع این بانک رونق صادرات را هدف گذاری کنند.
وی پیشنهاد کرد که برای صادرکنندگان و فعالان عرصه اقتصادی دوره های آموزشی اجرا شود تا آنها با ادبیات بانکی آشنا گردند و شرایط دریافت تسهیلات را به خوبی درک کنند.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران افزود: بانک ها بر طبق ضوابطی که در قانون پیش بینی شده تسهیلات را به متقاضیان واقعی پرداخت می کنند و اینگونه نیست که بدون این ضوابط بانک ها بخواهند پول توزیع کنند.
مزده اشاره کرد: دانشجویان رشته های مدیریت بانکی بهتر است دو ساعت در حوزه گمرک، دو ساعت در صندوق ضمانت، دو ساعت در حوزه فعالیت صندوق توسعه ملی و شرایط پرداخت تسهیلات بانک ها کلاس های تخصصی را بگذرانند تا با بازار کار و ادبیات آن آشنا شده و در فضایی بهتر با محیط اقتصادی آشنایی پیدا کنند.

منبع: