فراخوان دوره هشتم برنامه تجاری سازی فناوری نانو اعلام گردید

به گزارش اجاره نخستین فراخوان از دوره هشتم برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (NanoMatch) همزمان با برگزاری نمایشگاه فناوری نانو از تاریخ ۱۸مهرماه جاری شروع می شود و تا ۱۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، امروزه جایگاه و اهمیت نوآوری در بهبود کیفیت زندگی و توسعه پایدار برای همگان آشکار شده است. یکی از جنبه های مهم نوآوری، استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع چالش ها و افزایش بهره وری در صنایع مختلف است. چه بسا شرکت های بزرگی که به علت عدم انطباق با فناوری های جدید و عدم توانایی در ایجاد نوآوری سقوط کرده اند و یا شرکت های کوچکی که با تمرکز بر خلق نوآوری در کسب وکار خود، تحولات شگرفی را رقم زده اند و این مورد نشانگر اهمیت بالای نوآوری در صنایع است.

ایجاد نوآوری در شرکت های توسعه یافته به علت پیچیدگی در تغییر فرآیندها و زیرساخت ها، امکان دارد دشوار باشد؛ اما برای یک تیم متخصص چندنفره بدون هیچ ساختار محدودکننده ای این مورد امکان پذیر است. این تیم ها ذهن خلاق، دانش به روز، تمرکز و انگیزه لازم برای نوآوری را دارند. اما اغلب برای کسب موفقیت علیرغم تلاش های خود، به علت عدم بهره مندی از زیرساخت های حمایتی لازم برای تجاری شدن و آشنا نبودن با فرایند توسعه فناوری و محصول، امکان ورود به صنعت را نمی یابند.
برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (NanoMatch) بعنوان یک برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی محصولات نانو و پشتیبانی از فناوران، پژوهشگران و شرکت های نوپا بوجود آمده است. نانومچ از تیم های مستعدی که نمونه اولیه ای از محصول را تولید کرده اند و پتانسیل تجاری شدن دارد، حمایت می کند تا بتوانند با استفاده از زیرساخت های حمایتی این برنامه همچون خدمات، تسهیلات و آموزش، نمونه اولیه را توسعه داده و آماده ورود به صنعت و بازار کنند.