فهرست سیاه شرکت های چینی بزرگ تر شد

اجاره: دولت آمریکا در تازه ترین اقدام، چندین شرکت چینی را به فهرست سیاه تجاری خود اضافه کرد و تنشها در آستانه مذاکرات مقامات عالی رتبه دو کشور در واشنگتن را تشدید کرد.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، این تصمیم که با واکنش شدید چین روبرو شد، هشت شرکت چینی همچون شرکت نظارت ویدیویی “هیک ویژن” و همین طور فناوری تشخیص چهره “سنس تایم گروپ” و “مگوی تکنولوژی” را هدف گرفت.

این شرکت ها دیگر حق خرید قطعات از شرکت های آمریکایی بدون اجازه دولت آمریکا را ندارند و در نتیجه امکان دارد بعضی از فعالیت های آنها مختل شود. واشنگتن در ادامه تلاش ها برای محدود کردن نفوذ شرکت هایی مانند “هواوی تکنولوژیز” این تصمیم را گرفته است.

مقامات آمریکایی اعلام نموده اند که این مبادرت به ازسرگیری مذاکرات تجاری با چین ارتباطی ندارد با این وجود تصمیم مذکور نشان داده است با وجود تلاش دو کشور برای اختتام دادن به جنگ تجاری ۱۵ ماهه، موضع خصمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به قوت خود باقی مانده است.

شرکت “هیک ویژن” با ارزش بازار حدود ۴۲ میلیارد دلار، خودرا بزرگترین سازنده تجهیزات کنترل ویدیویی در جهان می داند.

سنس تایم که اعلام نموده بیشتر از ۷.۵ میلیارد دلار ارزش دارد و شرکت مگ وی که مورد حمایت غول تجارت الکترونیکی علی بابا قرار دارد، حدود چهار میلیارد دلار ارزش دارد و آماده عرضه اولیه عمومی سهام خود برای کسب ۵۰۰ میلیون دلار می شود.

شرکت های دیگر در این لیست، شرکت تشخیص صدای آی فلای تک، شرکت تجهیزات مراقبتی “ژیجیانگ داهوآ”، شرکت ریکاوری داده “شیامن می یا پیکو اینفورمیشن”، شرکت تشخیص چهره “ییتو تکنولوژی” و شرکت علم و فناوری “ییشین” است.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود این تصمیم به شرکت های آمریکایی که دیگر قادر به فروش محصولات به مشتریان چینی خود نخواهند بود نیز لطمه بزند. قرار گرفتن شرکت هواوی در فهرست سیاه به خیلی از شرکت های تامین کننده آمریکایی که برای عمده درآمدشان به این شرکت سازنده بزرگ تجهیزات مخابراتی وابسته بودند، لطمه زده و فروش محصولات جدید را برای هواوی دشوار کرده است.

منبع: