معاون امور دام وزارت کشاورزی خبر داد: احتمال آزاد شدن صادرات دام سنگین

اجاره: معاون امور دام وزارت کشاورزی اظهار داشت: با عنایت به کاهش قیمت گوشت گاوی در بازار، اگر این کاهش قیمت ادامه داشته باشد؛ صادرات دام سنگین آزاد خواهد شد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، مرتضی رضایی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی تخم مرغ اضافه کرد: با عنایت به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا، وارد شدن هرگونه دام بدون شناسه و کد هویت گذاری، کاملا ممنوع می باشد.
وی با اشاره به اینکه چندین ماه است که کانال صادرات تخم مرغ آزاد است و حدود ۱۴ هزار تن صادرات داشته ایم، اظهار داشت: تولید تخم مرغ یک روند خطی دارد و مرغداران نمی توانند یکباره تولیدشان را افزایش یا کاهش بدهند.
رضایی افزود: مصرف تخم مرغ در ماه ها و فصول مختلف کم یا زیاد می شود که معمولا در شش ماهه دوم سال افزایش مصرف تخم مرغ داریم و ۶۰ درصد تخم مرغ در نیمه دوم سال تولید می شود؛ به این علت باید به اندازه افزایش تقاضا در نیمه دوم سال تولید نماییم.
وی مقصد اغلب صادرات تخم مرغ ایران را کشورهای عراق و افغانستان اعلام نمود و اظهار داشت: هدف تجار این است که به سایر کشورهای دنیا هم صادرات تخم مرغ داشته باشیم.
معاون امور دام وزارت کشاورزی با اشاره به اینکه نیاز کشور به جوجه بوقلمون ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار قطعه است، تصریح کرد: هیچگونه محدودیتی در صادر کردن مجوز تولید جوجه یکروزه بوقلمون به تولیدکنندگان نداریم و هم اکنون حدود ۱۱ واحد مجوز گرفته اند.
او در آخر افزود: با تولید ۳۰۰ هزار قطعه جوجه بوقلمون در داخل کشور قیمت آن شکسته خواهد شد.