جهش صادرات غیرنفتی با توسعه زیست فناوری در کشور

به گزارش اجاره دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه توسعه زیست فناوری، جهش بزرگی در توسعه صادرات غیرنفتی کشور ایجاد می کند، اظهار داشت: این جهش بزرگ می تواند اقتصاد کشور را متحول کند.
زیست فناوری یکی از علومی است که می تواند در خدمت توسعه رفاه و تولید ثروت ملی باشد. علمی که با ارزش افزوده بالایی هم راه است و بازار بزرگی در دنیا به خود مختص کرده است. بازار جدیدی که پروسه مسیر تحول علمی دنیا را سرعت داده است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی با بیان این که یکی از اهداف اصلی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دستیابی به ۳ درصد بازار جهانی زیست فناوری تا سال ۱۴۰۴ است، اظهار نمود: با عنایت به اهمیت بالای زیست فناوری، تلاش می نماییم این علم سودآور را در کشور توسعه ای همه جانبه دهیم.
بنا بگفته قانعی، توسعه زیست فناوری در کشور می تواند رقمی در حدود ۳۱ میلیارد دلار را که جهش بزرگی در صادرات غیرنفتی است، برای کشور به ارمغان بیاورد.
وی اشاره کرد: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهایی است که به صورت تخصصی توسعه زیست فناوری را در کشور دنبال می کند. در همین راستا نیز اقداماتی مانند تولید ۲۲ داروی زیستی، ایجاد زمینه تشکیل بیشتر از ۱۰ شتاب دهنده در حوزه زیست فناوری، کلید خوردن طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری و ایجاد زیر ساخت شبکه محصولات سالم کشاورزی را داشته است.
قانعی ابراز امیدواری کرد که در نیمه دوم امسال با برنامه ریزی هدفمند، دانش زیست فناوری را در راه توسعه رفاه و تولید ثروت ملی به کار بندیم و با مجهز کردن خود به این علم نافع و ایجاد هم افزایی میان همه ظرفیت ها، گامی بلند در جهت پیشرفت علمی و اقتصادی کشور برداریم.

منبع: