افت ۸۸ درصدی فروش خودروسازان فرانسوی!

به گزارش اجاره میزان فروش خودروسازان فرانسوی در آوریل ۲۰۲۰ تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضای ۸۸.۸ درصد کاهش یافته است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از تأثیر و تبعات منفی شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بر اقتصاد فرانسه از آن حکایت می کند که میزان فروش خودروسازان فرانسوی در ماه گذشته میلادی آوریل ۲۰۲۰ تحت تأثیر افت شدید تقاضای مشتریان و قرنطینه ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ کاهش بی سابقه ای یافته و یک افت ۸۸.۸ درصدی را به ثبت رسانده است.
دولت فرانسه به منظور جلوگیری و قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس خطرناک در تاریخ ۱۷ مارس سالجاری میلادی اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه کرد که به واسطه آن تمامی دفاتر نمایندگی ها و کارخانه های شرکت های خودروسازی در این کشور تعطیل و فعالیت آنها متوقف گردید.
فرانسیس رودیه، سخنگوی کمیته انجمن خودروسازان فرانسه در این خصوص خاطرنشان کرده است: با این که قطعا نمی توان از آینده و روزهای پیش روی صنعت خودروسازی در این کشور سخن گفت اما بدون شک برنامه های گوناگونی به منظور کمک و احیای خودروسازان فرانسوی در نظر گرفته ایم.
طبق گزارش Anadolu Agency، بازار خودروی فرانسه توسط شرکت های بزرگ پژو سیتروئن که شامل زیرمجموعه های پژو، سیتروئن، DSA و اپل می شود و همینطور گروه صنعتی رنو که شامل زیرمجموعه های رنو، داسیا و آلپاین می شود، توانسته سهم قابل توجهی در بازار کشورهای مختلف عل الخصوص اروپا و خاورمیانه را به خود اختصاص دهند و با کسب درآمد و سودآوری های هنگفت، چرخ اقتصاد این کشور اروپای غربی را به حرکت در بیاورد.
خیلی از کارشناسان و تحلیل گران بازار خودرو برآورد و اعلام نموده اند که میزان فروش خودرو در سال ۲۰۲۰ میلادی به حداقل ۲۰ درصد رسیده و کاهش خواهد یافت.