صدور مجوز صادرات ماسک، لباس پرستاری و کیت سرولوژی

به گزارش اجاره سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور مجوز صادرات نامحدود ماسک N95، لباس پرستاری و کیت سرولوژی کرونا اطلاع داد و اعلام نمود که به منظور پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی، ثبت سفارش و واردات تجهیزات پزشکی دارای مشابه داخلی، ممنوع گردید.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی اظهار نمود: شرایط تولید اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی در رابطه با کرونا در کشور به نحوی است که ایران را به یکی از قطب های صادرات محصولات پزشکی و بهداشتی در رابطه با کرونا، تبدیل نموده است.
وی ادامه داد: بر این اساس بمنظور پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی و پاسخ گویی به قسمتی از نیاز کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا در دنیا، اجازه صادرات نامحدود برای اقلامی همچون ماسک N۹۵، لباس پرستاری و کیت سرولوژی تشخیص کرونا صادر شده است؛ چونکه تولید این محصولات فراتر از نیاز داخلی است.
مدرس خیابانی با اعلان اینکه آزاد سازی صادرات این سه قلم تجهیز پزشکی به اداره کل مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ گردیده، اشاره کرد: برمبنای هماهنگی به عمل آمده با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو اجازه صادرات ۵۰ درصد تولیدات ونتیلاتور، مانیتورهای علایم حیاتی و دستگاه اکسیژن ساز خانگی داده شده است.
بگفته سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم برای آزاد سازی صادرات سه قلم کالای مذکور به صورت بدون محدودیت، بمنظور پشتیبانی از تولید داخلی صورت گرفته و این امیدواری وجود دارد که با توسعه بازارهای فروش این محصولات زمینه تولید هر چه بیشتر آن، فراهم گردد.
مدرس خیابانی در آخر اعلام نمود که بمنظور پشتیبانی از تولید داخلی، ثبت سفارش واردات اقلام و تجهیزات پزشکی که توانایی تولید آنها در کشور وجود دارد، بر روی سیستم ثبت سفارش قفل شده واجازه واردات این اقلام بمنظور پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی داده نخواهد شد.