در شهریور رقم خورد؛ تشکیل ۸۰۷ پرونده قاچاق

به گزارش اجاره سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام نمود: ۸۰۷ پرونده تخلف در رابطه با کالاهای قاچاق مکشوفه تشکیل شده که ارزش ریالی این پرونده ها ۷۶ میلیارد تومان است.

به گزارش اجاره به نقل از وزارت صمت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نمود: در شهریور ماه ۹۹ و در چارچوب اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه، ۴۰ هزار و ۶۴۳ مورد بازرسی انجام و ۸۰۷ پرونده تخلف تشکیل شده است.
ارزش ریالی پرونده های تخلف در رابطه با کالاهای قاچاق مکشوفه، بالغ بر ۷۶ میلیارد تومان بوده که به صورت میانگین ارزش هر پرونده حدود ۹۴ میلیون تومان است.
در شهریور ماه سال ۹۹، استان تهران با ۶ هزار و ۷۷۰ مورد بازرسی، استان سیستان و بلوچستان با ۲۰۲ مورد تشکیل پرونده و استان خراسان رضوی با بیشتر از ۲۷.۱ میلیارد تومان ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را در میان استانها داشته اند.
بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه هم به ترتیب در رابطه با سوخت ها و روغن های معدنی بالغ بر ۳۱۱ میلیارد ریال، لوازم یدکی با ۱۰۵ میلیارد ریال، دانه ها و میوه های روغن دار، دانه و بذر با حدود ۸۰ میلیارد ریال، کالای قاچاق مبحث تبصره ۴ الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۷۲ میلیارد ریال و مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۵۹ میلیارد ریال است.

منبع: