روایت پژمانفر از جلسه غیر علنی مجلس؛ میرکاظمی: اصلاح ساختار بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اجرا می گردد

به گزارش اجاره نماینده مردم مشهد اظهار داشت: میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود اصلاح ساختار بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اجرا می گردد.

نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جلسه غیرعلنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجهف محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و برخی از نمایندگان مسائلی را درباره بودجه ۱۴۰۰ و لایحه بودجه ۱۴۰۱ بیان نمودند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این جلسه برای هماهنگی بین دولت و مجلس در مسائل بودجه ای بود، اظهار داشت: مدیریت غلط بودجه کشور در دولت یازدهم و دوازدهم باعث ایجاد دو هزار هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت شده است. نمی توان این بدهی انباشته را نگه داشت باید این مشکل حل شود. دولت گذشته کشور را بدهکار کرده است.
وی عنوان کرد: نتیجه بدهکار کردن دولت این است که برای حل آن دولت ها دست در جیب مردم کرده و مردم را فقیرتر می کنند. استقراض از بانک ها، چاپ اوراق، عدم پرداخت دیون به معنای فقیرتر کردن مردم است.
پژمانفر با اشاره به اینکه در این نشست تاکید شد لایحه بودجه باید واقعی بسته شود، اظهار داشت: میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود اصلاح ساختار بودجه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اجرا می گردد.
وی اظهار داشت: باید کمیته های مشترک بین دولت و مجلس برای تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ تشکیل گردد و تعاملات دولت و مجلس افز ایش یابد. نمایندگان تاکید داشتند که این موضوعات نباید فقط در حد شعار باقی بماند و باید برنامه های منسجمی در این خصوص عرضه شود.

منبع: