تارا، دناپلاس توربو دستی و اتوماتیک، ۲۰۷ پانوراما، در نهمین پیش فروش ۱۴۰۰

اجاره: نهمین طرح پیش فروش یکساله محصولات گروه صنعتی ایران خودرو امسال از امروز (پنجشنبه) برای شش محصول این خودروسازی به مرحله اجرا در آمده است. در این مرحله از فروش نیز همچون طرح قبلی، مبلغ پیش پرداخت کمتر از ۵۰ درصد قیمت فعلی خودرو است. متقاضیان اینبار نیز چهار روز مهلت ثبت نام خواهند داشت و بعد از آن قرعه کشی در روز دوشنبه هفته آتی (سوم آبان ماه) انجام خواهد شد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، هشتمین طرح پیش فروش گروه صنعتی ایران خودرو امسال درحالی نیمه ابتدایی ماه جاری (۱۴مهرماه) و با عرضه پنج محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه ای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ در دو مدل دستی و اتوماتیک اجرا شد که قرعه کشی آن دوشنبه ۱۹ مهرماه انجام شد.
دور زدن مصوبه شورای رقابت توسط ایران خودرو از طرح هشتم پیش فروش ها امسال شروع شد و در بخشنامه طرح جاری (نهمین مرحله) بدان به آن اشاره شده است. این بدین معناست که شورای رقابت نیز مخالفتی با این اقدام نداشته است.
یادآوری می شود که به جهت مصوبه آخر شورای رقابت در خصوص ” عدم مشمولیت تورم برای پیش پرداخت مبلغ خودرو”، از مبلغ پیش پرداخت خودرو ها کاسته شده تا در موعد تحویل خودرو، مبلغ بیشتر باقی مانده از وجه خودرو مطابق تورم محاسبه شود. این در حالیست که گروه صنعتی ایران خودرو در بخشنامه فروش فعلی، خود علنا اذعان کرده است که مبالغ پیش پرداخت، کمتر از ۵۰ درصد قیمت فعلی خودرو است.
همچنان طبق همین روال، گروه صنعتی ایران خودرو در آستانه ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و به مناسب هفته وحدت، نهمین مرحله از پیش فروش محصولات خود با موعد تحویل حداکثر یکساله شامل شش محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه ای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ در دو مدل دستی و اتوماتیک و همین طور تارا دستی را از امروز (پنجشنبه) آغاز نموده و به مدت چهار روز (تا اختتام روز یکشنبه، دوم آبانماه) به اجرا می گذارد.
متقاضیان می توانند در زمان مقرر به سایت اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. همچنان این امکان برای منتخبان طرح های قبلی ایران خودرو که موفق به واریز وجه در طرح های پیشین فروش خودروسازان نشده اند، وجود دارد که باردیگر بتوانند در این مرحله از فروش، مبادرت به ثبت نام کنند.
در نهایت مراسم قرعه کشی برای انتخاب مشتریان نهایی نیز یک روز بعد از اتمام مهلت ثبت نام (دوشنبه، سوم آبان ماه) در محل سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو در حضور نهادهای نظارتی برگزار و بوسیله سایت ایران خودرو به آدرس ikco.ir و صفحه این شرکت در آپارات به آدرس ikco_ir بصورت زنده پخش خواهد شد. موعد تحویل خودرو ها از مهرماه تا آبان ماه سال آینده و به قیمت مطابق با قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد تعیین شده است.
بدیهی است که در صورت عدم واریز مبلغ علی الحساب توسط افراد منتخب در مدت تعیین شده، به منزله انصراف خواهد بود و ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی خواهد شد. همین طور در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در وضعیت احراز متقاضی در هر مرحله تا پیش از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی شده و وجه واریزی (که بعد از قرعه کشی و اعلام اسامی برندگان خواهد بود) حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده، مسترد می گردد.

در این مرحله از پیش فروش یکساله محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، طبق روال شرایط ثبت نام و محدودیت های فروش همچون اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، حداقل فاصله ۴۸ ماهه از خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) از شرکت های ایران خودرو و سایپا، عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، ارائه گواهی نامه معتبر، تعلق شماره حساب و شماره تماس اعلامی به شخص متقاضی و… اعمال خواهند شد.
همین طور امکان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی بصورت وکالتی مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد، ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود و از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف صفر خواهد بود.

منبع: