مدیرکل پست لرستان مطرح کرد: خرید و فروش بیش از ۳۰۰ هزار مرسوله در درگاه های اینترنتی

به گزارش اجاره لرستان مدیرکل پست لرستان اظهار داشت: این اداره با ورود در بحث تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی نقش بی بدیلی در رعایت پروتکلهای بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشته است.
محمد ناظری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: شرکت ملی پست و به تبع آن اداره کل پست لرستان در روزهای کرونا با شعار «پست تعطیل نیست»، صرف نظر از تمام محدودیت هایی که برای دستگاهها اعمال شد بواسطه قرار گرفتن خدمات پستی در زمره خدمات ضروری و گروه اول در روزهای کرونا با تمام ظرفیت و پتانسیل خود در خدمت هم استانی ها بودیم و هستیم.
وی افزود: در ابتدای شیوع بیماری کرونا تا اختتام شهریورماه سال جاری بیش از شش میلیون مرسوله در سطح استان جابجا شد و این بیان کننده نقش بی بدیل پست در رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح جامعه بوده که به هر حال به وظایف خودش عمل کرده است.
ناظری افزود: در این برهه از زمان مجموعه اداره کل پست لرستان با سرویس ها و خدمات نوین و به روز خود، مقدمات ارائه خدمات مطلوب و فراخور نیاز جامعه ایجاد کرد، ازجمله بحث تجارت الکترونیک یا خرید و فروش های اینترنتی بود.
مدیرکل پست لرستان عنوان کرد: ما در این ایام بیش از ۳۰۰ هزار مرسوله خرید و فروش اینترنتی فقط در درگاه های اینترنتی شرکت ملی پست ایران داشتیم و اگر بخواهیم این رقم را به مرسولات و امانات بسط بدهیم که نیازمندی های مردم هستند بیش از یک میلیون مرسوله از این جنس و از این نوع سرویس به مردم ارائه خدمت داشتیم.
وی بیان کرد: این سرویس در سه بُعد فیزیکی، مالی و الکترونیکی ایفای نقش می کند.
ناظری عنوان کرد: ما در بحث تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی با خُرده بازارها و کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها کار انجام می دهیم، که عمدتا کسانی هستند که در بحث زنجیره ارزش خودشان ممکنست با محدودیت هایی مواجه باشند.
مدیرکل پست لرستان اضافه کرد: دراین زمینه شرکت ملی پست زیرساختی را تحت فضای مجازی و بازارهای مجازی آماده کرده که کسب وکارها در آنجا می توانند محصولات خودرا در اقساء نقاط کشور به فروش برسانند.
وی عنوان کرد: تنها در این سرویس بیش از ۲۴۸ میلیاردریال گردش مالی اینترنتی در استان داشتیم که نشانگر پویایی، ضروری و نیاز بودن این سرویس در جامعه ماست.
ناظری اضافه کرد: این آمارها نشان دهنده حذف مسافرات های زائد درون شهری و بین شهری و بین استانی است و همین طور مباحث اقتصادی را اجرا و پشتیبانی می کند، تأثیر به سزایی در مهار کرونا داشته و می تواند بعنوان یک ابزاری در بحث کنترل شیوع بیماری در دست صاحبان مشاغل باشد.

منبع: