سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خبر داد نظارت برمراکز معاینه فنی خودرو ها افزایش می یابد

اجاره: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون درباب افزایش نظارت بر مراکز معاینه فنی خودرو های سبک و سنگین و موتور سیکلت ها آگاهی داد.
عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون ادامه لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت با حضور نماینده هایی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راهور ناجا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ۱۶ ماده از این لایحه به تصویب رسید.
ایشان سپس اظهار نمود: یکی از مهترین مصوبات امروز کمیسیون به ماده ۱۴ این لایحه باز می گشت که در ارتباط با نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودرو های سبک، سنگین و موتور سیکلت ها بود. بمنظور اطمینان از صحت عملکرد فنی و ایمنی وسایل نقلیه و وپایش کنترل آلاینده های هوا و صدا، نظارت بر مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سبک و سنگین و موتورسیکلت ها افزوده می شود.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: بنا بر این مصوبه کمیسیون عمران در صورت مشاهده و احراز تخلف در مراکز یاد شده، جریمه نقدی و سپس تعلیق پروانه فعالیت در انتظار این مراکز خواهد بود.

منبع: