مدیرعامل اتحادیه دامداران: می خواهیم در ازای صادرات شیرخشک و دام زنده نهاده وارد نماییم

به گزارش اجاره مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار داشت: قصد این را داریم که با صادر کردن شیرخشک و حتی دام زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس، نهاده وارد کشور نماییم.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، مجتبی عالی با اشاره به اینکه تمام شرکتهای تعاونی دامداران کشور آمادگی لازم برای در اختیار قرار دادن نهاده حتی به صورت مدت دار به دامداران کوچک روستایی دارند، اظهار داشت: این مورد مکتوب اعلام شده است تا دامداران مشکل نقدینگی نداشته باشند.
وی افزود: در مورد شیر هم تمام شرکتهای تعاونی ما دارای سکوی جمع آوری شیر هستند و می توانند مازاد شیر دامداران را به کارخانه های شیرخشک دهند. تمام شرکتهای تعاونی ما آمادگی خویش را اعلام نموده اند که شیر مازاد دامداران را خریداری کنند و به کارخانه های شیر خشک برای صادرات تحویل دهند.
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور افزود: قرار بر این شد که از راه صندوق ها تسهیلاتی در اختیار شرکتهای تعاونی ها قرار گیرد. چون صندوق آسان تر و مقررات بانک کمی مشکل است و احتمال دارد که شرکتهای تعاونی گرفتار مشکل شوند. اما اگر از راه صندوق ها این وام و نقدینگی در اختیار شرکت ها قرار بگیرد برای آنها راحت خواهد بود.
عالی در ادامه اظهار داشت: اتحادیه دامداران ایران قصد این را دارد که با صادر کردن شیرخشک و حتی دام زنده به کشورهای حاشیه خلیج فارس، نهاده وارد کشور کند. باید نقدینگی پنج برابر بیشتر از حال حاضر در اختیار دامداران قرار گیرد تا مشکل نقدینگی نداشته باشند.
او در آخر اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با وجود تحریم های ظالمانه ای که صورت گرفته همه دست به دست هم از این شرایط سربلند خارج شویم. دامداران ما همراه دولت، مردم و مصرف کننده هستند.

منبع: