تا سال ۲۰۵۰ تصاحب ۸۰ درصدی بازار جهانی خودرو از آن کیست؟

به گزارش اجاره، وسایل نقلیه الکتریکی در طول دهه گذشته، کار خویش را در مسیری به سمت روند اصلی در پیش گرفته اند. در واقع، گفته می شود که برترین خودروسازان جهان قصد دارند تا سال ۲۰۳۰ نزدیک به ۱.۲ تریلیون دلار آمریکا برای توسعه و تولید میلیونها خودروی الکتریکی هزینه کنند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، کارشناسان صنعت انتظار دارند که خودرو های الکتریکی حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد از کل فروش خودرو های جدید را تا سال ۲۰۵۰ تشکیل دهند. این افزایش به این معنا است که اغلب خودروسازان و کشورها نمی توانند این پدیده به سرعت درحال رشد را نادیده بگیرند.
چین هم اکنون بزرگ ترین بازار خودرو های الکتریکی در جهان بر مبنای حجم فروش سالانه است اما این مطالعه نشان میدهد که ضریب نفوذ خودرو های برقی در پرجمعیت ترین کشور جهان می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد و سهم بسیار بیشتری از فروش اصلی خودرو را در آینده به دست آورد.
۶۰ درصد از دارندگان خودرو های فعلی در چین و ۸۴ درصد از افراد غیرمالک، خودروی برقی را به مدل موتور احتراق داخلی ترجیح می دهند. شاید حیرت انگیز باشد که این نظرسنجی نشان داد که این فقط یک روند برای جوانان نیست و بنظر می رسد خریداران چینی در هر سنی به سمت خودرو های برقی گرایش دارند.
طبق گزارش رویترز، در نظرسنجی اشاره شده است که وفاداری به برند عامل اصلی انگیزه در بازار خودروی چینی نیست چونکه مردم هنگام خرید به دنبال تجربه جدیدی هستند. در واقع، بعضی از پاسخ دهندگان می گویند که اگر قبلاً یک نام تجاری را خریداری نموده باشند، به صورت خاص آنرا رد می کنند چونکه ترجیح می دهند برندهای جدید را تجربه کنند.