عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در روز ۱۲ دی

به گزارش اجاره، سازمان خصوصی سازی اعلام نموده روز سه شنبه ۱۲ دیماه ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را عرضه می کند.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، فرایند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس که در سال های اخیر مطرح شده مقرر است امسال به سر انجام برسد. سازمان خصوصی سازی به منظور حل مشکل مجوز حرفه ای سرخابی ها برای حضور در آسیا واگذاری ۵۰ درصد سهام این دو باشگاه را در دستور کار قرار داده است.
برنامه اینست تا سال جاری حداقل ۵۰ درصد سهام به اضافه یک سهم هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال واگذار شود. در آن صورت ایرادی که AFC برای مالکیت مشترک وارد کرده به صورت کامل حل می شود. ازاین رو تفکیک مالکیت این باشگاه ها در دولت منتفی شد.
به تازگی اطلاعیه ای در سایت فرابورس درمورد عرضه عمده سهام کنترلی شرکتهای فرهنگی ورزشی پرسپولی با نماد «پرسپولیس ۴» و استقلال با نماد «استقلال ۴» صادر گردیده است.
در اطلاعیه در ارتباط با باشگاه پرسپولیس آمده است: سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد ۵۳۶۲۶۵۷۶۵۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به صورت عمده، نقد و شرایطی از راه بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/‏۱۰/‏۱۴۰۲‬ تعیین شده است.
در اطلاعیه در ارتباط با باشگاه استقلال هم آمده است: سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد ۵۵۰۳۴۸۶۵۰۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به صورت عمده، نقد و شرایطی از راه بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/‏۱۰/‏۱۴۰۲‬ تعیین شده است.
برای دریافت فایل پی دی اف واگذاری پرسپولیس اینجا کلیک کنید. فایل در ارتباط با واگذاری باشگاه استقلال هم از اینجا قابل دریافت است.