چرا ۱۹ تن طلا به کشور وارد شد؟

به گزارش اجاره، وزیر اقتصاد اظهار داشت: واردات ۱۹ تن طلا طی ۹ ماهه سال جاری نشان داده است که استفاده از روش های مختلف در حوزه انتقالات ارزی و فلزات گرانبها موثر واقع شده و اعتماد به جریان رسمی تجارت کشور برگشته است.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیأت دولت در مورد برنامه های تشویقی برای جذب سرمایه گذار خارجی در کشور اظهار نمود: مجموعاً تدابیری که برای ایجاد اعتماد به سرمایه گذار خارجی بخصوص کشورهای همسایه که ما با آنها ساده تر و کم هزینه تر امکان انتقالات پولی، مالی و ارزی داریم فراهم شده و این تسهیلات کم سابقه است. برای سرمایه گذاری بالاتر از ۱۰۰ هزار دلار به بالا تمام مزیت ها را همچون اقامت و غیره را در قانون لحاظ کردیم.
وی اضافه کرد: امکان این که سرمایه گذاران بتوانند از راه نرخ های ارز بالاتری، تسویه و بازگشت سرمایه گذاری خارجی خویش را انجام دهند توسط بانک مرکزی انجام شده تا بتوان از روش های مختلف نقل و انتقال همانند طلا و فلزات گرانبها استفاده گردد.
خاندوزی خاطرنشان کرد: خبری که از جهت اثر بخش بودن این مورد دارم اینست که طبق آمار گمرک ایران در ۹ ماه سال ۱۴۰۲ بیشتر از ۱۹ تن طلا به صورت رسمی وارد کشور شده که این عدد در ۹ ماه سال قبل عددی نزدیک به صفر و خیلی کم بوده و نشان داده است که تسهیلات در حوزه انتقالات ارزی و فلزات گرانبها بخصوص با کشورهای همسایه که در قانون پیشبینی شده و دولت آنرا مصوب کرده است مؤثر بوده و اعتماد به جریان رسمی تجارت به کشور برگشته است.

منبع: