کارخانه های لوازم یدکی خودرو کرج در حال تعدیل نیرو

اجاره: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو کرج اظهار داشت: متأسفانه در شرایط فعلی کارخانه ها و کارگاه های ما در حال تعدیل نیرو و کاهش شیفت به خاطر نبود مواد اولیه و مشتری هستند.
سید احمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: نوسانات ارزی بر روی قیمت همه کالاها تاثیر گذاشته است؛ چه تولیدکنندگانی که منتظر دریافت مواد اولیه برای تولید هستند و حتی تاجران که برای واردات ثبت سفارش می کنند، در واقع همه به شکلی منتظرند تا بازار ارز وضعیت مطلوبی پیدا کند؛ واردکنندگان هم به دنبال ارز دولتی برای واردات می گردند.
وی با اشاره به وارداتی بودن بخش زیادی از لوازم یدکی خودروها از مشکلات ترخیص گفت و عنوان کرد: عدم اختصاص ارز مناسب به تاجران برای برای واردات اقلام لازمه و آیین نامه های جدیدی که مانع از ترخیص کالاها می شوند سبب تولید مشکل شده است؛ به خاطر همین مسائل و عدم همکاری گمرک به جایی رسیده ایم که قیمت اجناس نسبت به سال قبل چهار برابر شده است.
موسوی در ادامه عنوان کرد: واردکنندگان ما ثبت سفارششان با ارز دولتی است اما ترخیص کالا با ارز آزاد ۹ هزار تومانی است که این عدم حمایت سبب اختلال در این زمینه شده است.
رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو کرج از وجود چرخه معیوب در صنعت گفت و بیان کرد: متأسفانه در شرایط فعلی کارخانه ها و کارگاه های ما در حال تعدیل نیرو و کاهش شیفت به خاطر نبود مواد اولیه و مشتری هستند؛ واردکنندگان هم به دنبال ارز دولتی برای واردات می گردند.
موسوی ضمن درخواست برای کمک به حل مشکلات اظهار داشت: از دولت درخواست داریم برای بهبود وضعیت واردکنندگان و تولیدکنندگان کمک نماید.