معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار یزد: تنها ۲۵ درصد منابع سفره های زیر زمینی یزد باقی مانده است

اجاره: معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار یزد با بیان این که هم اکنون ۲۵ درصد از منابع سفره های زیر زمینی بیشتر باقی نمانده است، اضافه کرد: در بخش کشاورزی استان یزد ۹۰۰ میلیون مترمربع آب مصرف می گردد که در هدف گذاری ما قرار شده ۴۲۶ میلیون برداشت از سفره های آب زیرزمینی کاهش پیدا کند.
محسن صادقیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که جلسه و صحبت کردن در مورد مدیریت منابع و نحوه تأمین آب برای استان، ما را راضی نمی کند، اظهار نمود: امروز ما می دانیم که باید صاحب برنامه باشیم و الان می دانیم که در مبحث آب استان یزد چه می خواهیم.
وی، تغییر الگوی کشت را یکی از اولویت های اجرایی در حوزه کشاورزی دانست و بیان کرد: تابحال ۸۰۰ کنتور چاه ها به کنتور هوشمند مجهز شدند که تجهیز ۱۰۰۰ کنتور دیگر در دستور کار است.
صادقیان، بازچرخانی آب در بخش صنعت را از دیگر لزوم های اجرایی در حوزه مدیریت منابع آبی استان یزد عنوان نمود و اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است در بخش آب شرب تا سال ۱۴۰۰، ۱۰ میلیون مترمکعب کاهش مصرف داشته باشیم.
معاون عمرانی استاندار یزد با اشاره به لزوم تدوین برنامه منسجم برای توسعه صنعت گردشگری استان، تصریح کرد: یزد برخلاف دیگر استان های کشور با وجود توریست اروپایی هنوز آن طور که باید شاید اقدامات نرم افزاری مطلوبی در این حوزه انجام نداده است.
وی با تصریح بر اینکه نبود برنامه راهبری مدون و منسجم یکی از معضلات و مشکلات موجود در حوزه عمرانی استانداری یزد بوده است، افزود: بنابراین از ۱۹ فروردین ماه امسال تمام وقت و تلاش خویش را برای تدوین برنامه منسجم و دراز مدت حداقل تا سال ۱۴۰۰ صرف کردیم.
صادقیان با بیان این که در هفته دولت امسال ۴۳۷ طرح افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات مالی مختلف ۱۱۳۴ میلیارد تومان برای طرح هفته دولت امسال هزینه شده است.اشتغالزایی برای ۳۰۵۸ نفر یکی از مهمترین خصوصیت های هفته دولت سال ۹۷ بوده است. از کل اعتبارات هزینه شده، ۱۷۰ میلیارد تومان از منابع ملی، ۷۰ میلیارد تومان از منابع استانی، ۴۷ میلیارد تومان منابع داخلی دستگاه ها، ۱۴ میلیارد تومان از منابع خیری و ۸۳۰ میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی و سرمایه گذاری تأمین شده است.
وی افزود: جذب مشارکت بخش خصوصی نگاه این دوره مدیریت معاونت عمرانی استانداری یزد است که امیدواریم بتوانیم با جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف قدمی هرچند کم در جهت کاهش بیکاری و توسعه اقتصادی استان یزد برداریم.
معاون استاندار یزد با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده در حوزه راه، تصریح کرد: با عنایت به این که ۴۶۰۰ کیلومتر راه در استان یزد وجود دارد، متوسط سالانه ۱۰۰ کیلومتر راه به ظرفیت راهداری استان یزد اضافه شده است. امروز حتی روستاهای با ۱۰ خانوار در استان یزد راه های استاندارد دارند و خوشبختانه امروز ۹۷ درصد جامعه شهری و روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند.