میلیون ها نفر گرفتار بحران غذایی می شوند

اجاره: محققان آگهی دادند سپس جنگ، شرایط جوی نامساعد و مشکلات اقتصادی در سال ۲۰۱۸ که بیشتر از ۱۱۳ میلیون نفر را نیازمند کمک کرد، ده ها میلیون نفر در سراسر جهان امسال گرفتار بحران های غذایی خواهند شد.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، “شبکه جهانی مقابل بحران های غذایی” در گزارش سالانه خود نوشت: جنگ و ناامنی عامل وضعیت محرومیتی است که ۷۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ با آن مواجه گشتند.

اعضای “شبکه جهانی مقابل بحران های غذایی” شامل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، برنامه غذای جهانی و اتحادیه اروپا است.

لوکا روسو، تحلیلگر بحران های غذایی فائو آگهی داد که میلیون ها نفر در معرض خطر رسیدن به مرحله بحرانی و وخیم تر از آن هستند. وی به بنیاد تامسون رویترز اظهار داشت: افرادی وجود دارند که در آستانه گرفتار شدن به ناامنی غذایی قرار دارند. وضعیت ۱۴۳ میلیون نفر به حدی شکننده است که وقوع یک خشکسالی آنها را گرفتار بحران غذایی خواهدنمود. مگر این که تلاش زیادی شود و با رفع عواملی که آنها را به وضعیت وخیم می کشاند، به این افراد کمک گردد در غیر این صورت شمار آنها احتمالاً افزایش پیدا خواهدنمود.

از میان کشورهایی که در سال ۲۰۱۸ با بحران غذایی مواجه گشتند، یمن بدترین وضعیت را داشت و حدود ۱۶ میلیون نفر از مردم این کشور سپس چهار سال جنگ، به کمک غذایی فوری نیاز داشتند. سپس آن جمهوری کنگو با ۱۳ میلیون نفر و افغانستان با ۱۰.۶ میلیون نفر قرار گرفتند.

به گفته روسو، بدون کمک های بشردوستانه بین المللی این وضعیت وخامت بیشتری پیدا می کرد و شمار مردم گرسنه در یمن به بیشتر از ۲۰ میلیون نفر می رسید.

برای سومین سال متوالی است که شمار مردم گرفتار بحران غذایی به بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است اما اندکی کم تر از ۱۲۴ میلیون نفر نیازمند کمک غذایی در سال ۲۰۱۷ به حساب می آید.

این کاهش به سبب این است که در سال ۲۰۱۸ کشورها سطح مشابه خشکسالی، سیل، افزایش دمای هوا و باران های نامنظم که در سال ۲۰۱۷ تجربه کردند را نداشتند.

با این حال در این گزارش خاطرنشان شده که شوک های جوی و جنگ ها هم چنان عامل گرسنگی در سال ۲۰۱۹ خواهند بود.

بر اساس گزارش رویترز، خشکی آب و هوا و پدیده جوی ال نینو احتمالاً روی جنوب آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب تأثیر خواهد گذاشت و نیازهای پناهندگان و مهاجران در بنگلادش و سوریه بالا خواهد ماند.