توقف روند کاهشی طلای جهانی

اجاره: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی، روند نزولی چهار روزه خودرا متوقف کرد و اندکی افزایش یافت.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۴۹۰ دلار و ۹ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در ۱۴۹۸ دلار ایستاد.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” اظهار نمود که انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در نشست روز پنج شنبه خود نرخ های بهره را کم کند و سرمایه گذاران روی چنین اقدامی کاملا حساب کرده اند و با عنایت به افت اخیر قیمت طلا، سرمایه گذاران از این فرصت برای خرید بهره برده اند.

قیمت طلا از چهارم سپتامبر که به رکورد ۱۵۵۷ دلار صعود کرد، بیشتر از چهار درصد یا بیشتر از ۶۰ دلار ریزش داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران منتظر نشست روز پنج شنبه بانک مرکزی اروپا برای مشاهده تصمیم سیاست پولی این بانک هستند. انتظار می رود بانک مرکزی بسته محرک مالی جدیدی تصویب کند. همین طور پیش بینی می شود بانک مرکزی آمریکا هفته آینده نرخ های بهره را کم کند.

قیمت طلا از ماه مه که به رکورد پایین ۱۲۶۵ دلار و ۸۵ سنت سقوط کرد، تحت تاثیر تسهیل سیاست پولی بانکهای مرکزی بزرگ جهان، ادامه جنگ تجاری آمریکا و چین و نگرانی ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی، حدود ۱۸ درصد یا بیشتر از ۲۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

در بخش تجاری، یک مشاور ارشد کاخ سفید انتظارات برای دور بعدی مذاکرات تجاری آمریکا و چین را تعدیل کرد و از سرمایه گذاران و شرکت ها خواست درباره حل اختلافات تجاری با چین صبور باشند.

جنگ جهانی میان آمریکا و چین از زمانی که بیشتر از یک سال پیش آغاز شد، بازارهای جهانی را ملتهب کرده و نگرانی ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی را برانگیخته است. با این وجود بازارها از تصمیم دو کشور برای برگزاری مذاکرات تجاری در اوایل ماه آینده در واشنگتن دلگرم شده اند. شاخص دلار در معاملات روز چهارشنبه ثابت بود در صورتیکه بازارهای سهام آسیایی در سطح بالاتری ایستادند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری با شکستن حمایت در سطح ۱۴۹۷ دلار، همچنان عقب نشینی به سطح ۱۴۵۳ دلار را هدف گرفته است. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۸ دلار و ۱۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۹۳۶ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۵۶۱ دلار و ۱۴ سنت ایستاد.

منبع: