با امضای قراردادی محقق شد بهره برداری از دانش فنی ایرانی برای حذف گوگرد از روغن با نانو

به گزارش اجاره با امضای قراردادی میان شرکت های دانش بنیان و صنعتی از دانش فنی شرکت های دانش بنیان در گوگردگیری از روغن پایه و لوبکات تولید شده در شرکت های فعال در صنعت نفت استفاده می شود.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، قرارداد همکاری میان شرکت های دانش بنیان و صنعتی به منظور حذف گوگرد از روغن پایه با کمک فناوری نانو به امضا رسید. بر طبق این قرارداد تکنیک استفاده شده در این زمینه باید توانایی تولید محصول با مشخصات تکرارپذیر برای یک خوراک مشخص را داشته باشد.
علاوه بر آن طرفین متعهد شدند که کیفیت محصول تولیدی باید به تایید شرکت بهره بردار برسد. شرکت بهره بردار نخستین تولیدکننده روغن روانکار در کشور و نخستین شرکت بورسی ایران است و با همکاری شرکت های دانش بنیان در جهت حذف گوگرد از روغن پایه اقدام نموده است.
کاهش گوگرد از روغن پایه علاوه بر حفظ جایگاه محصولات در عرصه تجارت جهانی و بین المللی منجر به افزایش کیفیت روغن پایه خواهد شد. از طرفی رنگ روشن و شفاف این محصول با استفاده از فناوری نانو می تواند سبب جلب مشتری بیشتر شود؛ این در شرایطی است که خواص روغن ها هم ارتقا می یابد.
شرکت دانش بنیان همکار هم بعنوان بازوی علمی در این قرارداد با شرکت صنعتی در جهت گوگردگیری از روغن پایه همکاری خواهد نمود. با عنایت به اینکه ایران یک کشور نفتی است، حرکت به سمت تلفیق دانش فناورانه با محصولات نفتی می تواند گام بزرگی در اقتصاد کشور باشد.