از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا؛ فهرست ۱۵ فرآورده خوراکی و آشامیدنی غیرمجاز اعلام گردید

به گزارش اجاره ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز لیست فرآورده های خوراکی و آشامیدنی غیرمجاز و قاچاق قطعی اعلام شده را منتشر نمود.

به گزارش اجاره به نقل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، معاونت پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد اجرای برنامه پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور، آخرین لیست فرآورده های خوراکی و آشامیدنی غیرمجاز و قاچاق قطعی را اعلام نمود.
طبق لیست اعلامی با عنایت به حساسیت مبحث سلامت جامعه، تمام مبادی ورودی موظف اند ضمن تشدید اقدامات کنترلی از ورود این اقلام ممانعت کنند.
تمامی فرآورده های خوراکی و آشامیدنی وارداتی ملزم به الصاق برچسب اصالت و سلامت هستند بنابراین معیار تشخیص فرآورده های آرایشی و بهداشتی دارای اصالت و قاچاق استعلام کد برچسب اصالت و سلامت مندرج بر روی محصولات از راه ارسال پیامک به شماره ۲۰۰۰۸۸۲۲ یا سایت به نشانی www.ttac.ir و یا نصب نرم افزار سامانه ttac بر روی تلفن همراه خواهد بود؛ بنابراین بهره گیری از لیست مصادیق قاچاق قطعی ابلاغی ستاد، رصد کشفیات قاچاق و انعکاس عناوین و تصاویر نشان های تجاری دارای فراوانی بیشتر در مکشوفات قاچاق به ستاد می تواند منجر به افزایش اثر بخشی بازرسی ها و بهبود نظارت ها شود.
همچنین با عنایت به اینکه استفاده از این کالاها دارای عوارض گوناگونی بوده و سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد، فروشندگان و مصرف کنندگان باید از تهیه آن اجتناب کنند.
شایان ذکر است این اطلاع رسانی صرفا در مورد محصولات قید شده با عناوین ذیل می باشد و مشمول سایر محصولات با نامهای تجاری مشابه که دارای نمایندگی رسمی و برچسب اصالت سلامت معتبر هستند، نمی گردد.
فهرست فرآورده های خوراکی و آشامیدنی غیرمجاز و قاچاق قطعی اعلام شده به شرح ذیل است: