محبوبیت نیسان لیف کم شده؟

اجاره: فروش خودروی برقی نیسان لیف در بازار ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۱۶ درصد کاهش روبرو شده است.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، نیسان لیف بدون شک یکی از محبوب ترین خودرو های الکتریکی در جهان بشمار می رود که از زمان ارائه سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود مختص کرده است.
از دیگر رقبای قدرتمند نیسان لیف در بازار خودرو های برقی آمریکا، می توان به تسلا مدل ۳، هیوندای کونا الکتریک (Hyundai Kona electric) و کیا نیرو (Kia Niro) اشاره نمود که از محبوبیت و استقبال بی نظیری از طرف مشتریان آمریکایی برخوردار شده اند.
فروش خودروی برقی نیسان لیف در دسامبر با ۲۶ درصد کاهش به یک هزار و ۲۲۷ دستگاه و مجموع فروش آن در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۱۶ درصد کاهش به ۱۲ هزار و ۳۶۵ دستگاه در بازار ایالات متحده آمریکا رسیده است.
کارشناسان و مفسرین بازار خودرو اعتقاد دارند که می توان گفت بطور میانگین نیسان لیف در ماه یک هزار دستگاه فروخته است و این از میزان پیش بینی شده در گزارش های انتشار یافته پیشین پایین تر است.
خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاک، باعث شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند همچون پیشگامانی هستند که قصد دارند بمنظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

منبع: