محبوب ترین خودرو های الکتریکی در بازار چین

به گزارش اجاره این گزارش به معرفی محبوب ترین خودرو های برقی فروخته شده در بازار چین در سال ۲۰۱۹ میلادی می پردازد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در سال های اخیر که محبوبیت و استقبال خودرو های برقی و الکتریکی در جهان رو به افزایش گزارش شده است، چین بدون شک میزبان یکی از بزرگترین بازارهای فروش وسایل نقلیه برقی، پاک و دوستدار محیط زیست بوده است.
با عنایت به جمعیت بالا و تنوع سلایق و قدرت خرید مردم، چین همواره یکی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به حساب می آید که مورد توجه شرکت های خودروسازی مختلف هم قرار گرفته است.
این روزها که بازار خودرو های برقی و الکتریکی بسیار داغ شده است، خیلی از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودرو های برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاک، سبب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت insideevs نشان داده است که خودروسازان چینی همچون JAC، BAIC، Chery، Geely و BYD توانسته اند در سال ۲۰۱۹ میلادی عملکرد و فروش موفقیت آمیزی را برای خود به ثبت برسانند که در زیر به ۲۰ خودروی محبوب برقی فروخته شده در بازار چین و میزان فروش آنها اشاره خواهیم کرد:

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند همچون پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.
از آنجائیکه خودرو های برقی و الکتریکی اخیرا وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار نیستند، اما به علت آنکه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی کنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند و همینطور چین و کشورهای آمریکای شمالی پیدا کرده اند.