پرفروش ترین خودرو های برقی آمریکا در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

اجاره: آمارهای فروش نشان میدهد که تسلا مدل ۳ موفق شده است طی دو سال متوالی گذشته، همچنان جایگاه نخست پرفروش ترین خودروی برقی در بازار آمریکا را به خود اختصاص دهد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، باتوجه به آنکه در سال های اخیر خودرو های برقی و الکتریکی تحت تأثیر نگرانی های زیست محیطی درباب افزایش گرمایش زمین، گازهای گلخانه ای و سمی و همین طور آلودگی هوا در کلانشهرها و مشکلات مختلفی که برای محیط زیست، اکوسیستم زمین و سلامتی انسان و حیوان ایجاد می کند، از توجه خاصی برخوردار شده اند و دولت های مختلفی در جهان نیز تصمیم گرفته اند که با ارائه طرح های تشویقی به شرکت های تولیدکننده این محصولات و همین طور شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی بالا برند.
بدین ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودرو های برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
برمبنای تازه ترین گزارشی که در وب سایت cleantechnica آمده است، دو نمودار زیر به ترتیب پرفروش ترین خودرو های برقی فروخته شده در بازار ایالات متحده آمریکا را در دو سال متوالی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مقایسه می کند:

طبق اطلاعات مندرج در نمودارهای بالا، می توان دریافت که تسلا مدل ۳ همچنان توانسته با جلب نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان در جایگاه نخست این رده بندی جای بگیرد و پس از آن مدل ایکس، در هر دو سال متوالی در رتبه دوم قرار بگیرد. نکته جالب توجه آن است که تسلا مدل اس در سال ۲۰۱۸ در رتبه سوم قرار داشته ولی در سال ۲۰۱۹ به رتبه پنجم این رده بندی تنزل پیدا کرده و جای خودرا به شورولت بولت داده است.
نیسان لیف نیز که یکی دیگر از خودرو های محبوب و پرطرفدار برقی در جهان محسوب می شود، در سال ۲۰۱۹ با یک پله تنزل نسبت به سال پیش از آن، از رتبه پنجم جدول به ششم رسیده است.
این در حالیست که آئودی ای ترون توانسته در سال ۲۰۱۹ عملکرد بسیار بهتری نسبت به ۲۰۱۸ برای خود رقم بزند و از صفر درصد میزان فروش خودرا به ۵۳۶۹ دستگاه در بازار آمریکا برساند و از یکی از رقبای اصلی خود، فوکس واگن ای گلف، جلو بزند.
تسلا موتورز که یکی از بزرگترین شرکت های آمریکایی فعال در زمینه خودروسازی و تکنولوژی شمرده می شود که فعالیت و اهداف بلندپروازانه ای دراین زمینه داشته است، الان بزرگترین رقیب خودروسازان بزرگ جهان همچون فولکس واگن، بی ام و، بنز، تویوتا، هیوندای و امثال آنها محسوب می شود؛ چونکه با تولید و عرضه خودرو های برقی لوکس و قدرتمندی که توان پیمایش نسبتا بالایی دارند، توانسته است سهم قابل توجهی از بازار خودرو های دوستدار محیط زیست و پاک را از آن خود کند و قدرت سایر رقیبان را به چالش بکشد.
برمبنای آمارهای انتشار یافته، خودرو های برقی تسلا ۷۸ درصد از فروش خودرو های الکتریکی را در بازار ایالات متحده آمریکا تشکیل داده است که سهم بسیار بالا و قابل توجهی است.
تسلا مدل ۳ در سال ۲۰۱۸ میلادی توانسته ۱۳۹ هزار و ۷۳۰ دستگاه روانه بازار آمریکا کند، این در حالیست که در سال پس از آن موفق شده این رقم را به ۱۵۴ هزار و ۸۳۶ دستگاه برساند.

منبع: