درپی شیوع ویروس کرونا روی داد افت ۸۵ درصدی فروش برند ورزشی معروف

به گزارش اجاره کسب و کار برندهای ورزشی آدیداس و پوما در چین به علت شیوع ویروس کرونا که این شرکتها را وادار کرده است اغلب فروشگاه های خویش را تعطیل کنند، به شدت افت کرده است.

به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، آدیداس با سقوط ۸۵ درصدی فروش خود در چند هفته گذشته روبرو شده است. پوما هم درآمد کمتر برای سال ۲۰۲۰ را به علت فروش و درآمد ضعیف در سه ماهه نخست سال جاری پیش بینی نمود.

ارزیابی منفی شرکتهای فروش لوازم ورزشی گواه دیگری از لطمات اقتصادی ناشی از شیوع اپیدمی ویروس کرونا در چین است که موتور رشد اقتصاد جهان به حساب می آید و سبب افت تقاضا برای کالاهای مختلف شده است.

با اقدامات مقامات چینی برای مهار این اپیدمی که تابحال جان بیشتر از دو هزار نفر را گرفته است، بیشتر از نیمی از فروشگاه های پوما در چین موقتا تعطیل شده اند. کارفرمایان مردم را به ماندن در خانه تشویق می کنند و فروشگاه ها و رستوران ها خالی هستند و پارک های سرگرمی و سالن های نمایش فیلم هم تعطیل شده اند. سفرهای غیرضروری ممنوع شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هر دو شرکت به عملکرد ضعیف تر در نقاط دیگر آسیا اشاره کرده اند. آدیداس اعلام نموده که شاهد افت فروش در ژاپن و کره جنوبی بوده است و پوما اعلام نموده که کاهش گردشگران چینی در نقاط دیگر آسیا به تقاضا برای کالاهای این شرکت ضربه زده است.

ارزش سهام آدیداس در معاملات فرانکفورت ۱.۱ درصد سقوط کرد. قبل از شیوع ویروس کرونا کسب و کار آدیداس در چین پررونق بود.