کاهش نرخ دلار و سکه در آخرین روز کاری سال

به گزارش اجاره امروز (۲۸ اسفند) بعنوان آخرین روز کاری ۱۳۹۸ قیمت ها در بازار ارز و سکه کاهشی بود.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (چهارشنبه) همچون روز گذشته شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. همینطور سکه تمام طرح قدیم تغییری نداشته و پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.
قیمت نیم سکه هم سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعلام شده و هر قطعه سکه یک گرمی هم ۹۸۰ هزار تومان به فروش می رسد که این دو نوع سکه هم قیمت شان ثابت مانده است.
اما ربع سکه با ۲۰ هزار تومان افزایش قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد می شود و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۰۰ تومان گران شده و ۶۰۱ هزار تومان در طلافروشی ها معامله می شود.
در بازارهای جهانی هم آخرین قیمت هر اونس طلا ۱۵۰۱ دلار ثبت شده است.
در بازار ارز امروز قیمت ها نسبت به روز گذشته با کاهش قابل توجهی همراه بود و به قیمت خرید آن نزدیک شد، بگونه ای که قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی های مجاز بانک مرکزی ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است.
همینطور این صرافی ها هر یورو را ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان خریدند و با نرخ ۱۶ هزار و و ۹۰۰ تومان فروختند.
از جانب دیگر بانک ها هر دلار آمریکا را تا ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان و هر یورو را تا ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان برای خرید قیمت گذاری کردند.
قیمت ارز مسافرتی هم تا سقف ۱۰۰۰ یورو در بانکهای عامل، ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان با احتساب کارمزد بانکی است که کماکان از بازار آزاد قیمت بالاتری دارد.