کمک ۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای مقابله با کرونا

به گزارش اجاره اتاق بازرگانی ایران با کمک اتاق های بازرگانی سراسر کشور، تابحال بیشتر از ۶۰ میلیارد تومان کمک برای مقابله با کرونا در کشور مختص کرده است.
فرزین فردیس – عضو اتاق بازرگانی تهران – در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: اتاق بازرگانی در طول هفته های گذشته که کشور با مشکل شیوع کرونا روبرو شده، تمام امکانات موجود را بسیج کرده تا به خط مقدم مبارزه با این ویروس کمک نماید.
به قول وی، در طول روزهای گذشته، تمامی اتاق های بازرگانی در سراسر کشور کوشیده اند با جمع آوری کمک های فعالان بخش خصوصی، به بیمارستان ها، امکانات لازم را برسانند و به کادر درمان در مقابله با این ویروس کمک کنند.
این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه در ایام گذشته کمک های اقتصادی فعالان بخش خصوصی به سراسر کشور ارسال شده است، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این کمک ها در چارچوب تجهیزات پزشکی و بهداشتی و نیازهای بیماران بستری شده در بیمارستان ها تأمین شده و از جانب دیگر اتاق بازرگانی کوشیده در راه واردات کالاها و محصولات مورد نیاز برای عبور از این بیماری هم مذاکرات خویش را گسترش داده و مقدمات واردات این تجهیزات را فراهم آورد.
سخنگوی کمپین نفس اتاق بازرگانی برای مقابله با کرونا افزود: در کنار اقدامات صورت گرفته برای تأمین تجهیزات لازم، کیلینیک نفس هم که با هدف کمک به تفکیک مسیر بستری بیماران کرونایی از سایر بیماران در دستور کار قرار گرفته به گام نهایی خود رسیده و قبل از آخر سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی ایران در جهت عمل به تعهدات اجتماعی خود، تلاش می کند در تمام گام های پیش رو برای مقابله با این ویروس در کنار دولت و مردم باشد و از جانب دیگر با عنایت به تبعات اقتصادی این اتفاق مذاکره برای تأمین نیازهای بخش خصوصی و دریافت حمایت های لازم برای آنها هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.