بررسی سوال از وزیر صنعت درباره واردات لوازم خانگی در کمیسیون صنایع

به گزارش اجاره سوال ۱۵ نماینده از وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی در دستور کمیسیون صنایع مجلس است.
علیرضا نظری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان مجلس از وزیر صنعت آقای رزم حسینی این سوال را داریم که چرا در اعتراض به رای بدوی دیوان عدالت اداری در مهلت مقرره قانونی در مورد تمدید مجوز ثبت سفارش برای واردات یک محموله ۴۲۰ کانتینری لوازم خانگی اقدام نشده؟ پشت پرده ترک فعل وظایف وزارت خانه چیست؟ وزارت صمت منافع تولید کنندگان را تأمین می کند یا واردت کنندگان را.
نماینده مردم خمین در مجلس افزود: بررسی اسناد و احکام دیوان عدالت اداری پس از شکایت صاحب کالا نشان داده است وزارت صنعت پس از مهلت قانونی ۲۰ روزه به رای بدوی دیوان عدالت اداری به نفع صاحب کالا اعتراض کرده است و همین مبحث سبب تایید رای بدوی در دادگاه تجدیدنظر و قطعی شدن حکم بدوی شده است. براین اساس باید مشخص شود در بدنه وزارت صمت دقیقا کدام بخش در این خصوص قصور داشته است.
وی افزود: با عنایت به تنگای ارزی کشور و سختی تولید در شرایط تحریم و کاهش میزان تولید شرکتهای داخلی به علت عدم تأمین بموقع ارز وزارت صمت چه پاسخی برای ورود این حجم بزرگ از کالای گروه چهار ( که از سال ۹۷ واردات و ثبت سفارش آن ممنوع شده است) دارد؟
نظری با بیان اینکه هم اکنون این سوال در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار دارد تصریح کرد: در وزارت صنعت اتفاقات دیگری در حوزه لوازم خانگی هم افتاده و این مورد مسبوق به سابقه است اما نمایندگان بطور قطع در این حوزه کوتاه نمی آیند و به این مسائل ورود خواهند کرد.

منبع: