نخستین خودروی تمام برقی رولزرویس در سال ۲۰۲۳ وارد جاده می شود

نخستین خودروی تمام برقی شرکت خودروسازی انگلیسی ˮرولزرویسˮ(Rolls-Royce) در سال ۲۰۲۳ وارد بازار می شود و این شرکت خودروسازی می خواهد تا سال ۲۰۳۰ تمام محصولات خویش را به صورت کامل برقی کند و دیگر خودرو های بنزینی و دیزلی تولید نخواهد کرد.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت بزرگ مهندسی انگلیسی “رولزرویس” اخیرا نخستین خودروی برقی خویش را با نام “اسپکتر”(Spectre) معرفی کرده است. این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام نمود که برنامه آزمایش در جاده را برای این محصول جدید خود آغاز می کند که به انقلاب جهانی خودرو های تمام برقی کمک می نماید و نخستین و بهترین محصول فوق لوکس در نوع خویش را عرضه می دهد.
“رولزرویس” تاکید می کند که “اسپکتر” یک نمونه اولیه نیست، بلکه یک خودروی واقعی است و تحویل آن در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳ شروع می شود.
این شرکت که متعلق به خودروساز آلمانی یعنی شرکت “بی ام و”(BMW) است، امروز اعلام نمود که تا سال ۲۰۳۰ فقط خودرو های برقی را تولید خواهد نمود و به فروش خواهد رساند.
“تورستن مولر-اتووس ” مدیرعامل “رولزرویس” اظهار داشت: تا آخر این دهه، “رولزرویس” دیگر در زمینه تولید یا فروش محصولات موتور احتراق داخلی فعالیت نخواهد کرد.
این حرکت در حالی صورت می گیرد که خودروسازان برجسته دیگر در دنیا هم به دنبال برقی کردن خودرو های موتور احتراق داخلی هستند. بعنوان مثال “جنرال موتورز” اخیرا از موتورهای الکتریکی جدید خود رونمایی نمود که قدرت موتور ۱۰۰۰ اسب بخاری “هامر” برقی را تأمین می کنند، در حالیکه “مرسدس بنز” هم اعلام نمود که تا آخر این دهه میلادی، کاملا الکتریکی خواهد شد.
خودروی “اسپکتر” با نقل قولی مشهور از “چارلز رولز” بنیان گذار “رولزرویس” روی بدنه خود مزین شده است که می گوید: در هر کاری که انجام می دهید، برای کمال تلاش کنید. بهترینِ آنچه وجود دارد را بگیرید و آنرا بهتر کنید و وقتی وجود ندارد، آنرا طراحی کنید.
بیانیه مطبوعاتی “رولزرویس” هیچ جزئیات و مشخصاتی در مورد “اسپکتر” عرضه نداده است. اما احیانا در آینده نزدیک از مشخصات این خودروی تمام برقی لوکس آگاه خواهیم شد.

منبع: