مهر خبر می دهد؛ واردات تریلر یخچال دار دست دوم آزاد شد به علاوه شروط واردات

به گزارش اجاره، طبق ابلاغیه گمرک ایران، واردات تریلرهای یخچال دار مستعمل با حداکثر ۵ سال سن از کشورهای عضو اتحادیه اروپا انگلیس، ژاپن و یا کره جنوبی آزاد شد.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، علی وکیلی مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در نامه ای به گمرکات سراسر کشور مبحث واردات تریلر یخچال دار را ابلاغ نمود.
در این نامه که ۳۰ آبان ماه صادر شده، آمده است: با توجه به بند یک از صورتجلسه مورخ ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ کمیته ماده یک آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص موافقت با واردات تریلر یخچال دار به صورت مستعمل، مبحث اعلام و ضوابط و مقررات سازمان ملی استاندارد در مورد واردات تریلر یخچال دار ارسال می گردد. خواهشمند است دستور فرمائید با رعایت کامل مقررات نسبت به مورد بررسی و اقدام لازم معمول نمایند.

۶ شرط واردات تریلرهای یخچال دار مستعمل
ابلاغیه گمرک ایران به دنبال نامه نگاری سازمان ملی استاندارد ایران با وزارت صمت، صادر گردیده است.
مهدی علی پور مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران دهم آبان ماه در نامه ای به وزارت صمت مقررات این سازمان در مورد واردات تریلرهای یخچال دار را اعلام نموده بود.
در این نامه آمده بود: بازگشت به نامه شماره ۶۰/۱۷۲۰۲۰ مورخ ۱۴۰۱.۰۷.۱۶ در مورد واردات تریلرهای یخچال دار مستعمل مبحث مفاد جز (۱) بند (ک) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، به استحضار می رساند:
برای ارزیابی انطباق تریلرهای یخچال دار مستعمل مذکور و پیرو مصوبات شورای معاونین سازمان ملی استاندارد ایران در مورخ ۱۴۰.۰۸.۰۹ رعایت شرایط ذیل الزامی است:
– تریلرهای وارداتی باید ساخت کشورهای عضو اتحادیه اروپا انگلیس، ژاپن و یا کره جنوبی باشند.
– شماره ایمارک تأیید نوع کلی خودرو (WVTA) بر روی پلاک شناسایی تریلر نصب و مطابق با الزامات استاندارد ملی ایران به شماره ۶۹۲۴ باشد.
– تریلر با الزامات چک فهرست بازرسی فیزیکی بر مبنای استاندارد ملی ایران به شماره ۶۹۲۴ مطابقت داشته باشد و بدون هیچ گونه نقص و بدون احتیاج به تعمیر آماده بهره برداری مطابق قوانین و مقررات و استانداردهای مربوطه باشد.
– تریلر فاقد هر گونه عیوب در شاسی و بدنه مطابق الزامات چک فهرست استاندارد شماره ۶۹۲۴ باشد.
بر مبنای بند ۴ جز ۱ بند ک تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، حداکثر ۵ سال ساخت باشد.
– تعهد واردکننده در خصوص پذیرش کلیه مسئولیت های مترتب از واردات تریلرهای مبحث و عرضه خدمات بعد از فروش، انجام معاینه فنی در مراکز معتبر پیش از شماره گذاری وفق ضوابط و مقررات جاری دریافت گردد.