شروع به کارهجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان

اجاره: هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در تهران شروع به کار کرد.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان امروز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ در تهران با حضور مسعود میرزایی رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه بودجه و هایک داربینیان دبیر کمیسیون اقتصادی و رییس اداره همجوار وزارت امور خارجه شروع به کار کرد.
در نشست افتتاحیه هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان مسعود میرزایی نماینده جمهوری اسلامی ایران ضمن خیرمقدم به هیأت ارمنستانی روابط سیاسی میان تهران و ایروان را خوب توصیف کرد و اضافه کرد: معتقدیم سطح روابط اقتصادی دو کشور باید متناسب با روابط سیاسی ارتقا یابد.
وی اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران بدنبال یک نقشه راه عملیاتی برای توسعه روابط اقتصادی در همه حوزه ها با جمهوری ارمنستان است و برای بسط این ارتباط ها از همه ظرفیت ها استفاده خواهد شد.
هایک داربینیان دبیر کمیسیون اقتصادی و رییس اداره همجوار وزارت امور خارجه ارمنستان هم در نشست افتتاحیه این اجلاس با گرامی داشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ارتقا سطح همکاری اقتصادی در سطح روابط سیاسی در دستورکار جمهوری ارمنستان قرار دارد و در تلاش هستیم سقف مبادلات تجاری به ۳ میلیارد دلار برسد.
همچنین مذاکره و رایزنی کمیته های تخصصی کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان همزمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی شروع به کار کرد.
گفتنی است هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان به مدت دو روز و به میزبانی سازمان برنامه و بودجه کشور، در تهران برگزار می گردد و در مراسم اختتامیه هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان با حضور داوود منظور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و مهر گرگوریان معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان پنجشنبه ۲۶ بهمن انجام خواهد شد.