۲۳ سند، آماده مذاکره با عراق در کمیسیون مشترک دو کشور است

به گزارش اجاره، رئیس کل سازمان سرمایه گذاری اظهار داشت: ۲۳ سند در عرصه های انرژی، حمل و نقل، تجارت، صدور خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری، مالی و بانکی آماده مذاکره با عراق در کمیسیون مشترک دو کشور است.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، علی فکری رییس کل سازمان سرمایه گذاری ایران امروز یکشنبه (۱۶ اردیبهشت) در حاشیه شروع به کار رسمی ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عراق، اظهار داشت: امروز در شروع به کار این کمیسیون کمیته های مقدماتی به بررسی می پردازند تا طی امروز و فردا طرفین متون یادداشت تفاهم و اسنادی که دو کشور در مسافرت مقامات بلندپایه طرفین به امضا برسد، با یکدیگر نهایی کنند.
معاون وزیر اقتصاد اشاره کرد: صورتجلسه مذاکرات طرفین فردا پس از ظهر (۱۷ اردیبهشت) در نشست صحن علنی کمیسیون مشترک بین وزیر اقتصاد ایران و وزیر تجارت عراق به امضا خواهد رسید؛ همین طور پنج کمیته شامل کمیته های انرژی، حمل و نقل، تجارت، صدور خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری و مالی و بانکی می شود.
وی درباب دستاوردهای این کمیته اشاره کرد: حالا ۱۰ سند از سمت ایران در دست مذاکره است و ۱۳ سند دیگر نیز آماده است که اگر دو کشور به تفاهم برسند این ۲۳ سند برای مذاکرات و امضای نهایی در جریان سفر مقامات عالی رتبه می تواند آماده شود.
فکری در آخر اشاره کرد: علاوه بر این اسناد، تعدادی از پروژه های ویژه همچون توسعه شهرک های صنعتی، متوازن سازی روابط اقتصادی بین دو کشور، سرمایه گذاری های مشترک بین دو طرف و رفع موانع تجاری چه حوزه مالی و بانکی و چه حوزه مقررات و قوانین وجود دارد را در این جلسه پیش خواهیم برد تا با تفاهم ایجاد شده، روابط دو کشور توسعه بیشتری نسبت به حال پیدا کند.