وزیر اقتصاد اعلام کرد: انتشار لحظه ای میزان واردات انواع کالاها و ارزش آنها

اجاره: وزیر اقتصاد اظهار داشت: از بامداد امروز عموم مردم و فعالان اقتصادی، می توانند میزان واردات انواع کالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرک ببینند.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد در یادداشتی اینستاگرامی اطلاعات میزان و ارزش کالاهای وارداتی را منتشر نمود. وی در یادداشتی اینستاگرامی آورده است: اقتصاد در اتاق شیشه ای یعنی با مردم شفاف و صادق باشیم. برپایه قولی که هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از بامداد امروز عموم مردم و فعالان اقتصادی می توانند میزان واردات انواع کالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرک ببینند.
به عنوان وزیراقتصاد اجازه نمی دهم آسایش و امنیت کشور فدای رفتارهای منفعت طلبانه شود. اقتصاد در اتاق شیشه ای یعنی با مردم شفاف و صادق باشیم. برپایه قولی که هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از بامداد امروز عموم مردم و فعالان اقتصادی می توانند میزان واردات انواع کالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرک ببینند.
شفافیت که نباشد، عده ای هوس سواستفاده به سرشان می زند و با مال اندوزی عرصه زندگی را برمردم تنگ می کنند. اما دولت بطور قطع طرف مردم و حامی منافع ملی و در خدمت توسعه بخش خصوصی واقعی و مولد است که طی سال های تحریم از مال و جانش برای کشور صرف کرد و همچنان ایستاده است.
دولت به مردم قول داده بود نگران تامین مایحتاج شان نباشند. این لیست و آمارها شفاف می سازد که مبتنی بر نیازهای روزانه جامعه انواع کالاها به کشور با حمایت منطقی دولت وارد می گردد. مطمئن هستم دستگاه های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و سازمان پشتیبانی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بازارها را رصد می کنند و اگر واردکننده یا فروشنده ای که با ارز رسمی کالا به کشور وارد کرده، آن کالا را با قیمت دلار آزاد بفروشد، یعنی به منافع ملی، مصلحت کشور و زندگی عموم شهروندان پشت کرده است. ازاین رو دولت با نهایت جدیت با این افراد برخورد خواهد نمود.
مردم عزیز کشور می توانند لیست کالاها را ببینند و اگر در هنگام خرید با گرانفروشی مواجه گشتند اول آنکه از خرید آن کالا خودداری کنند و دوم اینکه با عنایت به مسولیت شهروندیشان بی درنگ مبحث را با سازمان تعزیرات اعلام کنند.بخش خصوصی مطمئن باشد که دولت اقتصاد شفاف و ضدفساد را می خواهد که همان مطالبه جدی آنهاست و به مردم هم اطمینان می دهیم که بازارها لحظه به لحظه رصد می گردد. از رسانه ها کمک می خواهیم که مثل همیشه مردم را آگاه کنند. حضور موثر آنها راه را برفساد و رانت جویی می بندد.