کاهش قیمت ها در بازار طلا و ارز

اجاره: قیمت ها در بازار طلا، سکه و ارز در روزی که گذشت کاهشی بود.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۸۹۰ هزار تومان (۳۷ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم سه میلیون و ۸۸۰ هزار تومان (۴۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته) است.
همین طور هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون تومان (۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز)، ربع سکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (۴۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت ۸۰۰ هزار تومان (۴۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) فروخته می شود.
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۹۶ هزار و ۶۰۰ تومان (۲۰۷۸ تومان کاهش نسبت به دیروز) و ارزش هر اونس طلای جهانی نیز ۱۴۹۲.۳۸ دلار است.

دلار ارزان تر شد
اما امروز (چهارشنبه) قیمت دلار در بازار ارز در سراشیبی قرار گرفت و کم شد. این در حالیست که قیمت یورو در ایام اخیر ثابت بوده است.
بازار ارز این روزها به ثبات رسیده و حداقل نوسان در این بازار وجود دارد. بر همین مبنا بانک ها امروز (یکم آبان ماه) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۲۴۰ تومان و هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۳۹۵ تومان خریدند.
قیمت خرید هر پوند انگلیس در بانک ها نیز ۱۳ هزار و ۸۶۲ تومان اعلام گردید که نسبت به روز قبل تفاوتی نداشت.

ارز مسافرتی ۱۲۹۰۰ تومان شد
قیمت ارز مسافرتی در بانک ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ بطوریکه قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک ها ۱۲ هزار و ۵۹۴ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان می رسد که نسبت به روزهای قبل ثابت مانده است.

نرخ ارز در صرافی های بانکی
همین طور صرافی های مجاز بانک مرکزی نیز قیمت خرید دلار را ۱۱ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت فروش آنرا ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام نموده اند که نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تومان کاهش یافته است.
این صرافی ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریدند و ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان فروختند.

منبع: