ثبت رکورد گینس برای خودروی برقی هیوندای

به گزارش اجاره گزارش ها حاکیست که خودروی برقی کونا الکتریکی توانسته است با طی مسافتی به ارتفاع بالغ بر پنج هزار متر، یک رکورد جدید را در گینس برای خود به ثبت برساند.
به گزارش اجاره به نقل از ایسنا، در سال های اخیر که خودرو های الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست با استقبال بی نظیری از جانب مشتریان روبرو شده است، خیلی از شرکت های خودروسازی به سمت و سوی توسعه، تولید و عرضه خودرو های برقی روی آورده اند.
یکی از بهترین و محبوب ترین خودرو های برقی موجود در بازارهای جهانی، هیوندای کونا الکتریکی است که تابحال توانسته نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان در کشورهای مختلف را به سمت و سوی خود جلب نماید.
طبق گزارش وب سایت Carscoops، حالا به نظر می آید که این خودروی برقی با پیمودن مسافتی تا ارتفاع پنج هزار و ۷۳۱ متر از سطح زمین رکورد جدیدی را در گینس برای خود ثبت کرده است که از نظر خیلی از کارشناسان و متخصصان فعال در بازار خودرو این رکورد جدید ارزش بالایی برای این شرکت کره ای دارد.
خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاک، سبب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
کشورهای پیشگام در استفاده از وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست تلاش دارند با عرضه تسهیلات ویژه و تبلیغات گسترده، مردم و شهروندان خویش را همواره به استفاده و خرید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی تشویق و ترغیب کنند. دولت چین اعلام نموده است که تا سال ۲۰۲۵ میلادی باید حداقل یک دستگاه از پنج دستگاه خودرویی که در این کشور وجود دارد، برقی و هیبریدی باشد.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند همچون پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.