معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی: اقتصاد انقلاب اسلامی می تواند گره گشای مشکلات مردم باشد

به گزارش اجاره، عزت زمانی با اشاره به اعتراف غربی ها درباره ی عدم موفقیت خود در حوزه تولید شادی، احساس رضایت از زندگی و رفع افسردگی، اظهار داشت: هرچه پیوندهای اجتماعی بیشتر باشد، این شادی ها پایدارتر است.

به گزارش اجاره به نقل از مهر، حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در رویداد آرمان ۳ که در مسجد مقدس جمکران برگزار گردید، به ارائه بحث جهاد تبیین پرداخت و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بیش از ۴۵۰ بار علنی و در خفا؛ در جلسات عمومی و خصوصی بر اهمیت این مساله تاکید کرده اند.
وی با اعلان اینکه امروز تمام کوشش های ما باید با محوریت جهاد تبیین باشد، به خاصیت های جهاد تبیین پرداخت و اظهار داشت: اگر فرض کنید همه مشکلات و مسائل اقتصادی هم حل شود باز ضرورت جهاد تبیین بجای خود باقی است اگر همه به رفاه اقتصادی هم برسند باز قضیه تبیین و جهاد تبیین بجای خود باقی است و انکار کردنی نیست.
معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی افزود: هزاران نفر هستند که به لحاظ مشکلات اقتصادی مشکلی ندارند و یا وضع مالی خوبی دارند اما در خیلی از مسائل دینی خود و حتی در بعضی از مسائل ساده خانوادگی گرفتار مشکل هستند؛ بدین سبب باید در حوزه جهاد تبیین فعالیت داشته باشیم.
حجت الاسلام عزت زمانی اشاره کرد: فهم ما این است که علت العلل و مهم ترین مسأله ای که اگر حل شود بقیه مسائل نیز حل خواهند شد یا به راه های آسان تری در حل مساله خواهیم رسید جهاد تبیین و باز کردن گره های ذهنی است؛ گره ذهنی دست بشریت را می بندند.
وی با اشاره به مساله به عنوان یکی از وظایف اصلی امامان محله، اظهار داشت: اگر فناوری حل مساله با محوریت مردم شکل بگیرد «لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» تحقق پیدا می کند. انبیا و پیامبر (ص) همیشه بر این قضیه تاکید می کردند و تمام سختی هایی که برای آن کشیدند نیز به همین دلیل بود؛ نقطه کلیدی و درگیری اینجاست که باور نماییم باید از دید فردی به جمعی برسیم.
معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد: باید پیوندهای اجتماعی را ارتقا دهیم تا به نقطه «ما می توانیم» برسیم و اگر باور نکنیم که اسلام توانایی اصلاح همه امور را دارد، هر چقدر هم مساله حل نماییم باز فایده ندارد.
حجت الاسلام عزت زمانی در پاسخ به القائات برخی افراد در خصوص این که دین برای ما شادی نمی خواهد، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی نه فقط منعی برای بسیاری از امور شادی بخش اتفاق نیفتاده بلکه حتی به جانب افراط نیز رفته ایم؛ معتقدیم بسیاری از مواردی که به ظاهر شادی آفرین است، طبق اعتراف خود غربی ها، افسردگی می آورند و اغلب آنها شادی های زودگذر هستند.
وی تاکید کرد: اگر زاویه نگاه خودرا در این مساله عوض نماییم، خواهیم دید آن چه موجب رضایت از زندگی و شادی می شود، در امور دیگری است؛ هرچه پیوندهای اجتماعی را بیشتر باشد، این شادی ها پایدارتر است و رضایت عمومی نیز بیشتر خواهد شد.
حجت الاسلام عزت زمانی با اعلان اینکه در جریان اقتصاد، خانواده باید محور قرار بگیرد، اظهار داشت: معتقدیم اقتصاد انقلاب اسلامی، نه این اقتصادی که امروزه نظامات اقتصادی در کشور درحال جریان است و تولید فکر می کند، بهترین اقتصادیست که می تواند گره گشای مشکلات مردم باشد.
وی ریشه کلیدی لطمه های اجتماعی و خیلی از مشکلات جامعه را عدم عزت نفس، تنبلی، عدم تحرک و عدم باور به رشد دانست و گفت: امام محله ای که وسط میدان است و برای حل مشکلات تیم تشکیل می دهد و با کمک خود مردم در صدد حل آنها برمی آید؛ بدین سبب اجرای مدل امامت در محله ها، کلیدی ترین راهکار مشکلات است.
معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد: متأسفانه مسؤولان در جاهای دیگر میلیاردها دلار هزینه می کنند ولی تا نوبت به مساجد و امامان محله، می رسد می گویند کار شما جهادی است.
حجت الاسلام عزت زمانی با اشاره به اهتمام تعدادی از مسؤولان برای حل مشکلات حاشیه شهرها، اظهار داشت: برخی فکر می کنند مشکلات این سکونت گاه های غیررسمی، تنها به تکمیل زیرساخت ها و با کارهای عمرانی صرف، حل می شود؛ در صورتیکه اگر کار را با ایده مناسب پیش نبریم، این نگاه بسته لطمه ها را چند برابر خواهد کرد؛ بدین سبب تا گره ذهنی باز نشود و مردم پای کار نیایند، حل مساله به درستی اتفاق نخواهد افتاد. بنا بر این است که رهبر معظم انقلاب در حوزه جهاد تبیین تا این اندازه تاکید دارد.

منبع: