افزایش قاچاق سازمان یافته لوازم خانگی

به گزارش اجاره، معاون وزیر صمت ضمن اشاره به افزایش قاچاق سازمان یافته لوازم خانگی و عرضه محصولات تقلبی طی ماه های اخیر، اظهار داشت: در فضای مجازی نیز شاهد تبلیغاتی برای فروش کالاها هستیم که در حکم کلاهبرداری است.

محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد مقابله با لوازم خانگی قاچاق، اظهار داشت: متأسفانه بصورت سازمان یافته قاچاق لوازم خانگی و عرضه محصولات تقلبی در ماه های اخیر بالا رفته که سبب گلایه تولیدکنندگان شده است برای اینکه امسال رشد تولید داشته ایم.
وی با اعلان اینکه طی یک سال قبل قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته است، اضافه کرد: با هماهنگی تولیدکنندگان سعی کردیم که در قالب جشنواره های مختلف و با ارائه تخفیف نقدی و تسهیلات فروش و… زمینه را برای فروش بیشتر فراهم نماییم تا مردم کالاهای اصل با ضمانت بخرند و مجبور به خرید کالاهای قاچاق بدون ضمانت نشوند.
برادران افزود: ما همه تلاش خودرا برای فروش بیشتر محصولات داخلی به کار بسته ایم اما مردم هم باید توجه نمایند خرید کالایی که ضمانت ندارد و ممکنست کالای تقلبی به نام اصلی باشد ولو این که قیمتش کمتر باشد متضاد با حقوق مصرف کننده است.
وی اشاره کرد: شبکه فروش لوازم خانگی بسیار گسترده است؛ این کالاها قیمت مصوب دارند، در قالب جشنواره های مختلف عرضه می شوند، خدمات نصب دارد و در مجموع می توانند رضایت مستمر مشتری را جلب کنند.
معاون وزیر صمت به کلاهبرداری های انجام شده در فضای مجازی اشاره نمود و اضافه کرد: متأسفانه جای گلایه دارد که در فضای مجازی مدیریت درستی درباب تبلیغات صورت نمی گیرد و برخی تبلیغاتی که به انجام می رسد در حکم کلاهبرداری است.
وی اظهار داشت: در بعضی از این تبلیغات مشاهده می شود که حتی هزینه پست از قیمت کالا بالاتر است! و یا این که تعدادی از قطعات جنبی گران تر از خود کالاست. متأسفانه در فضای مجازی نتوانستیم یک نظام نظارتی بر انواع تبلیغات را حاکم نماییم.
گفتنی است، چند روز پیش نیز انجمن صنایع لوازم خانگی در نامه ای به رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن گلایه از جولان لوازم خانگی قاچاق در بازار، نسبت به جمع آوری این قبیل کالاها اعلام آمادگی کرد. (جزییات بیشتر)